Bezszronowe lodówki: dlaczego warto mieć chłodziarkę z systemem „No Frost”?

Lodówka jest jednym z tych sprzętów gospodarstwa domowego, bez których nie sposób się obyć. Tym razem więc pytanie nie brzmi „czy”, a „jaki” sprzęt najlepiej wybrać. Wśród wielu funkcji dostępnych we współczesnych lodówkach jedną z tych najważniejszych jest system no frost.

Artykuł sponsorowany

System no frost - na czym polega?

Chyba każdy z nas zna sytuację, kiedy otworzył lodówkę i nie mógł zdecydować się, co właściwie chciałby zjeść. Nowocześniejsze modele szybko ostrzegą nas dźwiękiem alarmowym, że decyzja już powinna zostać podjęta, otwarte drzwi oznaczają dopływ cieplejszego powietrza do wnętrza lodówki, a tym samym - wzrost temperatury w jej wnętrzu. To z kolei przekłada się na wyższe zużycie energii, by chłodziarka znów osiągnęła pożądaną temperaturę.

Jest jeszcze jedna konsekwencja związana z długim pozostawianiem otwartych drzwi lodówki - powoduje dostawanie się wilgoci do wnętrza lodówki, woda się skrapla, a następnie zamarza w postaci szronu. Chyba że to lodówka no frost.

Reklama

Zalety systemu no frost

Wspomniany system odpowiada za ciągłą wymianę i osuszanie powietrza, dzięki czemu na ścianach lodówki nie pojawia się szron, nie trzeba więc jej okresowo rozmrażać, a w końcu czynność ta jest wyjątkowo czasochłonna i nieprzyjemna, a w dodatku wymaga rozmrożenia wszystkiego, co przechowujemy w zamrażarce. Brak szronu oznacza także mniej zabrudzeń, a te, które powstają, możemy po prostu szybko przetrzeć, nie obawiając się, że w miejscu, w którym użyliśmy wilgotnej ścierki powstanie oblodzenie.

W dodatku szron i lód zmniejszały wydajność chłodziarek, współczesna lodówka jest zatem bardziej ekonomiczne i ekologiczne. Jest jeszcze jedna zaleta systemu no frost - w lodówkach tego typu produkty dłużej pozostają świeże, gdyż powietrze w komorze jest suche, a te przechowywane w zamrażarce nie przywierają do siebie. Modele no frost pozwalają także zachować więcej wartości odżywczych, naturalną barwę, smak i zapach. System działa nie tylko w komorze chłodzenia, ale także w zamrażarce. Jeśli jest ona niewielkich rozmiarów, lód dodatkowo ogranicza przestrzeń.

Sposób na większą pojemność

Gdy zależy nam na sporych rozmiarów zamrażarce, warto zdecydować się na tzw. model side by side, czyli urządzenie dwudrzwiowe, w którym komora zamrażalnika umieszczona jest obok tej chłodzącej, która przeważnie ma większą pojemność. Tego typu sprzęty przekraczają nawet 600 l. Modele side by side możemy znaleźć w sklepie RTV Euro AGD: https://www.euro.com.pl/lodowki,polozenie-zamrazarki!side-by-side.bhtml.

Jaki model lodówki bezszronowej wybrać?

Dziś system no frost jest na tyle powszechny, że możemy znaleźć model bezszronowy w dowolnej konfiguracji szuflad czy z wymarzonymi dodatkami. Potrzebna jest nam lodówka do zabudowy no frost? Nie będzie z tym problemu. Chcemy w niej mieć praktyczne szuflady i dodatkowe akcesoria, na przykład dystrybutor zimnej wody czy lodu - z pewnością taką znajdziemy. Jaką zatem lodówkę bezszronową wybrać? Wszystko zależy od tego, ile planujemy przeznaczyć pieniędzy na ten sprzęt, a także - jakie są nasze oczekiwania odnośnie jego wyposażenia. Warto zainwestować w lodówkę renomowanej marki, na przykład model LG GBB72MCDGN, Samsung RB38T603CS9 czy Amica FK299.2FTZXAA.

Szukając idealnego modelu, warto zapoznać się z rankingiem najlepszych lodówek sporządzonym przez sklep RTV Euro AGD. Znajdziemy go tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-lodowek.bhtml.   

Artykuł sponsorowany

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy