FIFA 23: na jakie konsole jest dostępna?

FIFA 23 trafiła już do sprzedaży i zanotowała niezwykle udany debiut. W ciągu pierwszego tygodnia w najnowszą odsłonę najpopularniejszej gry piłkarskiej zagrało ponad 10 mln graczy, co dla całego cyklu jest rekordem. Na jakich konsolach można zagrać w FIFĘ 23?

FIFA 23 to najnowsza odsłona cieszącego się popularnością na całym świecie cyklu, rozwijanego i udoskonalanego od trzech dekad. W już trzydziestej części piłkarskiej serii firmy Electronic Arts gracze ponownie mogą rozgrywać mecze licencjonowanymi drużynami klubowymi oraz narodowymi na dziesiątkach wiernie odwzorowanych stadionów całego świata. FIFA 23 dostępna jest na wszystkich wiodących platformach. W ulubionych zawodników wcielić się mogą posiadacze zarówno PC-ów, gry sprawdzisz tutaj, jak i konsol: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

FIFA 23 na starej generacji konsol i Nintendo Switch

Mimo że coraz więcej gier, jak choćby Rycerze Gotham, The Last of Us Part I, Returnal czy Ratchet & Clank: Rift Apart ukazuje się wyłącznie na konsole obecnej generacji, w FIFĘ 23 zagrać mogą również właściciele poprzedniej.

Warto jednak mieć świadomość, iż wydania na PlayStation 4, które możesz zobaczyć tutaj, oraz Xbox One nie posiadają wszystkich funkcji, z których mogą korzystać grający na PC-tach, Xbox Series X oraz PlayStation 5. Najbardziej okrojoną wersją jest natomiast wydanie na konsolę przenośną Nintendo Switch. To tzw. Edycja Legacy, która nie korzysta z szeregu ulepszeń i technologii zastosowanych przy produkcji FIFY 23.

FIFA 23 na obecnej generacji konsol

Aby w pełni cieszyć się potencjałem, jaki oferuje graczom FIFA 23, posiadać należy mocnego PC-ta lub konsolę obecnej generacji, czyli Xbox Series X lub PlayStation 5. To właśnie te sprzęty w pełni wykorzystują możliwości, jakie oferuje Hypermotion 2.0.

Rozwiązanie to polega na przepuszczaniu milionów klatek nagrań przez Sztuczną Inteligencję, a na to potrzeba sporej mocy obliczeniowej, którą pochwalić mogą się tylko nowe urządzenia. Hypermotion 2.0 to m.in. więcej animacji twarzy, bardziej szczegółowa grafika oraz dopracowana fizyka.

Innymi słowy, to większy realizm, budujący wrażenie, że oglądamy transmisję rzeczywiście rozgrywanego meczu. Aby jednak poczuć różnicę, posiadać trzeba wydanie FIFY 23 na PC-ta, PlayStation 5 lub Xbox Series X/S - które znajdziesz tutaj.

Twórcy FIFY 23 udoskonalili także wiele innych aspektów rozgrywki, jak np. mechanikę dryblingu (łatwiej jest operować piłką na małej przestrzeni), system przyspieszania biegu piłkarzy (sterowanie wolniejszymi zawodnikami nie jest już uciążliwe) czy odgrywanie stałych fragmentów gry. Podczas wykonywania rzutów rożnych, karnych czy wolnych gracze mają większą kontrolę nad tym, w które miejsce poślą futbolówkę.

Wśród nowości warto wymienić także możliwość rozgrywania spotkań klubowymi drużynami kobiecymi (po raz pierwszy w historii serii) oraz jedynie kluczowych fragmentów meczu, a nie całości.

Wspólna zabawa i różne edycje

Mimo że FIFA 23 ukazała się na wszystkich wiodących platformach, nie wyklucza to wspólnej zabawy. Gracze, którzy zakupią np. tutaj grę w wersji na PlayStation 5, będą mogli rywalizować i rozgrywać wspólne mecze z posiadaczami Xbox Series X/S.

Pozostałe kompatybilne grupy urządzeń to PlayStation 4 i Xbox One - dostępne tutaj. Jedyny warunek, który musi więc być spełniony, to ta sama generacja konsol. Producent nie ma znaczenia.

FIFA 23 do sprzedaży trafiła zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej. Co więcej, fani serii wybierać mogą pomiędzy dwiema edycjami: tańszą standardową oraz droższą ultimate. Ta ostatnia zawiera wiele dodatkowej zawartości i różnego rodzaju bonusów.

Artykuł sponsorowany


.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy