Jak osiągnąć i zachować efekty odchudzania?

Skuteczne odchudzanie to złożony proces, który wymaga zaangażowania i częściowego poświęcenia. Składa się na niego konieczność zainwestowania czasu, aby dowiedzieć się, jakie są zasady odchudzania i jak przeprowadzić je z głową. Wielu osobom, co prawda udaje się zgubić część kilogramów, jednakże przypłacając to brakiem możliwości utrzymania tych efektów i powrotem do tzw. efektu jojo. W celu skutecznego zakończenia procesu odchudzania, ważne jest, aby spalić tkankę tłuszczową, zgubić zbędne kilogramy, a potem utrzymać te efekty przed długi czas. Dowiedz się, jak tego dokonać.

Trzymaj się planu diety!

Najważniejszym elementem skutecznego odchudzania jest przemyślany i dobrze ułożony plan diety. To właśnie on gwarantuje efekty włożonych starań i ich dalsze utrzymanie. Plan odchudzania, nie tylko uwzględnia prawidłowe zasady diety i zdrowego odżywiania, ale także obejmuje indywidualne podejście do każdej osoby. Dzięki temu, plan diety może realizować niezbędne zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki odżywcze. Zapewnia to pełnię korzyści w postaci lepszego zdrowia, samopoczucia, lepszej sylwetki i efektów w odchudzaniu.

Plan diety można ułożyć samemu, bazując na wiarygodnych poradnikach internetowych w zakresie odżywiania, a także dzięki poradom specjalistów, którzy zajmują się edukacją społeczeństwa w zakresie zdrowego odżywiania i znaczenia aktywności fizycznej w odchudzaniu i kształtowaniu sylwetki.


Regularna aktywność z trenerem online

Kolejnym krokiem w drodze do utrzymania efektów odchudzania i poprawy jakości sylwetki, jest aktywność fizyczna. Dzięki niej, możliwe jest szybsze, a zarazem skuteczniejsze odchudzanie. Ćwiczenia i regularna aktywność fizyczna pozwala także na utrzymanie profilaktyki zdrowotnej.

Jest jednak pewien haczyk. W celu wyciągnięcia maksymalnie największej ilości korzyści z treningów, ważne jest, aby były one odpowiednio dobrane do danej osoby. Chodzi między innymi o poziom wytrenowania, dostępność czasu, ograniczenia ruchowe i ewentualne zalecenia lekarskie. W tym zakresie, popularnym i dobrze ocenianym rozwiązaniem, jest skorzystanie z usług specjalisty, jakim jest trener personalny online. Jest to osoba, która ułoży skuteczny, a zarazem bezpieczny plan treningowy online. Dzięki takiej indywidualnej usłudze można skutecznie budować swoją sylwetkę, spalać tłuszcz i efektywnie się odchudzać.

Trener personalny online to specjalista, który oferuje także trening online, będący wirtualnym wsparciem podczas aktywności fizycznej. Jest to także usługa, która uczy osobę będącą pod opieką prawidłowej techniki ćwiczeń i zasad bezpiecznego trenowania. Warto w tym przypadku skorzystać ze wsparcia doświadczonych specjalistów, jak np. https://akopszostak.com/o-mnie/. Staż i doświadczenie takiej osoby, pozwoli na odpowiednie dobranie poszczególnych ćwiczeń względem kondycji zdrowotnej. Tak dobrany trening online będzie skutecznym narzędziem w walce ze zbędnymi kilogramami.

Tylko regularna aktywność fizyczna, dopasowana do danej osoby, pozwala na utrzymanie efektów odchudzania, bez powrotów do nieprawidłowych nawyków żywieniowych i ewentualnego lenistwa.


Bilans kaloryczny i cheat meal

Przy skutecznym odchudzaniu bez efektu jojo, kluczowym elementem jest odpowiednio dobrany bilans kaloryczny diety. Określa on konkretną ilość kalorii pozyskiwanych z diety, która pozwala na utrzymanie aktualnej masy ciała, odchudzanie lub kształtowanie sylwetki. Wszystko zależy od założonego przez daną osobę celu.

W przypadku odchudzania, czynnikiem gwarantującym ten proces, jest ujemny bilans kaloryczny. Jest to rodzaj bilansu kalorycznego, w którym spożywa się mniejszą ilość kalorii, niż zakłada nasze całkowite zapotrzebowanie metaboliczne. Bilans kaloryczny można łatwo i szybko obliczyć poprzez kalkulatory internetowe, które dobierają odpowiednią ilość kalorii do dziennego spożycia. Dzieje się to na bazie wpisanych przez daną osobę pomiarów ciała i poziomu aktywności fizycznej.

Kolejnym czynnikiem, który umożliwia zachowanie na stałe efektów odchudzania, jest cheat meal. Pojęcie cheat meal odnosi się do posiłku, który realizuje się w ramach zapełniania swojego bilansu kalorycznego. Cheat meal polega na spożyciu ulubionego, dowolnego posiłku, którego kaloryczność włącza się do dziennego bilansu kalorycznego. Dzięki temu możliwe jest dalsze odchudzanie z jednoczesnym relaksem psychicznym, który odciąża umysł od podążania za zdrowymi zasadami odżywiania. Okazje, kiedy można spożyć posiłek typu cheat meal, powinny mieć miejsce raz na 1-2 tygodnie, chyba, że stosowana dieta jest bardzo uniwersalna i na tyle smaczna, że nie ma potrzeby stosowania metody cheat meal. 


Zmień na stałe swoje nawyki żywieniowe

W celu osiągnięcia sukcesu w odchudzaniu i zachowaniu tych efektów, bardzo ważna jest zmiana swojego postrzegania stylu życia. Dlatego też jest to zmiana długotrwała i wymagająca stosowania metody małych kroczków. Zdrowe odżywianie, czy zdrowe nawyki żywieniowe to nie tylko chwilowa zmiana postrzegania diety. To zmiana podejścia do życia i codziennej rutyny. Uświadomienie sobie znaczenia dobrych nawyków żywieniowych i edukacja w tym zakresie to pierwszy i bardzo znaczący krok ku lepszemu zdrowiu.

Obecnie to złe nawyki żywieniowe powodują pogorszenie kondycji organizmu, złe samopoczucie i brak motywacji, a także liczne zaburzenia metaboliczne. Te wybory biorą się ze stresu i natłoku obowiązków wokół nas. Nie bez przyczyny, specjalizacją zyskującą duże grono zwolenników, staje się psychodietetyka. Jak więc zmienić nawyki żywieniowe? Przede wszystkim powoli. Pozwoli to na stopniowe wdrażanie nowych zasad zdrowego odżywiania, a jednocześnie nie zniechęca do podejmowania dalszych starań o lepsze zdrowie, sylwetkę i samopoczucie.

Zdrowe nawyki żywieniowe można wdrożyć nie tylko na własną rękę. Pomóc nam w tym mogą specjaliści w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, którzy oferują w swoich usługach diety i treningi online, dostępne chociażby pod https://akopszostak.com/dieta-online/. Kompleksowe wsparcie w zakresie  zdrowego odżywiania, doborze skutecznego treningu i możliwość stałego kontaktu ze specjalistą, to czynniki, które zwiększają szansę na sukces w odchudzaniu i zachowaniu efektów tego procesu. Ważna jest nie tylko dbałość o zdrowe nawyki żywieniowe, ale także świadomość o ich ogromnym znaczeniu w codziennym funkcjonowaniu.

Artykuł sponsorowany

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy