Pierwszy dron: wyjaśniamy, jak wybrać najlepszy sprzęt dla początkujących

Pierwszy dron powinien być przede wszystkim mały i lekki, aby w razie niepowodzenia nie narobił dużych szkód, a jego uszkodzenie nie wiązało się z pokaźnymi finansowymi stratami. Stosunkowo niewielkie urządzenia dają również szansę na bezpieczne przetestowanie ich w domu lub mieszkaniu. Początek przygody z dronami traktować należy jako zabawę i rozrywkę – na ewentualne profesjonalne zastosowanie czas przyjdzie później.

Artykuł sponsorowany

Drony dla początkujących powinny być urządzeniami tanimi, aby ich ewentualne uszkodzenia, z którymi należy się liczyć, nie odbiły się zbyt mocno na naszej kieszeni. Oprócz ceny kluczowymi aspektami pozostają kompaktowe rozmiary i niewielka waga - takimi dronami po prostu łatwiej się manewruje, a nauka staje się przyjemniejsza. Wszystko to nie znaczy jednak, że wystarczy znaleźć najtańszą i najmniejszą dostępną na rynku opcję - wybór pierwszego drona to bowiem o wiele trudniejsze zadanie.

Reklama

Intuicyjne sterowanie i kamera

Do rozpoczęcia nauki latania świetnie nadają się drony zabawki. Umożliwiają one przyzwyczajenie się do zachowania urządzenia, a w momencie potencjalnego zderzenia z przeszkodą nie wyrządzą większych szkód. Jednocześnie same pozostają mniej podatne na uszkodzenia. Bynajmniej nie znaczy to jednak, że to wyłącznie drony dla dzieci, ponieważ równie dobrze sprawdzają się jako gadżety do nauki podstaw zabawy.

Drony dla początkujących nie muszą posiadać wbudowanej kamery (jeśli już jest, to zwykle o niskiej rozdzielczości). Innymi słowy, nie oferują możliwości robienia zdjęć czy nagrywania. Ale przecież nie o to nam chodzi! Pierwszego drona warto potraktować jako rozpoczęcie nauki latania. Będzie to tym łatwiejsze, im bardziej intuicyjny będzie system sterowania. A najłatwiej steruje się z pomocą urządzenia mobilnego. Na jakie dodatkowe akcesoria zwrócić uwagę? Przydatne z pewnością okażą się dedykowane etui, gwarantujące bezpieczny transport, zapasowe śmigła i akumulator oraz napisana zrozumiałym językiem instrukcja obsługi.

Gwarancja i ubezpieczenie

W przypadku użytkowania pierwszego drona liczyć powinniśmy się z jego uszkodzeniem. Choć manewrowanie tymi urządzeniami na internetowych filmikach może wyglądać na banalnie proste, w rzeczywistości początkującym zapewne przysporzy problemów. Z tego powodu dobrym pomysłem będzie wybór urządzenia z możliwie najdłuższą gwarancją. Przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim zapisom, aby niczego nie przeoczyć. Opcją do rozważenia jest również zakup drona z dodatkowym ubezpieczeniem. Tutaj jednak należy liczyć się z większymi kosztami.

Zakupu pierwszego drona radzimy ponadto dokonać w profesjonalnym sklepie z elektroniką, ponieważ w momencie skorzystania z oferty różnego rodzaju azjatyckich stron internetowych problemem może być wyegzekwowanie gwarancji.

DJI Ryze Tello na początek przygody z dronami

Najlepsze drony dla początkujących to takie, które zagwarantują nam możliwie najwięcej frajdy z zabawy. A chyba wszyscy się zgodzą, że będzie o nią trudno, gdy najmniejsze nawet uszkodzenie gadżetu wiązać się będzie ze sporym wydatkiem. Na pierwszy zakup warto więc poświęcić taką sumę, której ewentualna utrata nie będzie dla nas bolesna. Bynajmniej nie jest to jednak zła wiadomość: w rankingu najlepszych dronów RTV Euro AGD na drugim miejscu uplasowało się stosunkowo tanie urządzenie.

DJI Ryze Tello, bo o nim mowa, to koszt 549 zł. Dron ten powstał z myślą o początkujących użytkownikach, dlatego steruje się nim za pomocą aplikacji (oczywiście dokupienie dedykowanego kontrolera jest jak najbardziej możliwe). Łatwy pozostaje również start, który odbywa się poprzez rzucenie drona w powietrze. Dodatkową funkcją jest bezpieczne lądowanie po utraceniu łączności. Co więcej, DJI Ryze Tello, wyposażony jest w GPS, dzięki czemu łatwo go znajdziemy, gdy za bardzo poniesie nas wyobraźnia.

Jaki dron kupić? Najprostszą odpowiedzią na to pytanie będzie: tani, lekki, niewielki, wytrzymały i łatwy w obsłudze. Na bliższe zapoznawanie się ze szczegółowymi parametrami, jak czas i zasięg lotu, rozdzielczość kamery czy stabilizacja obrazu, jeszcze przyjdzie czas. O ile złapiemy bakcyla, ale o to raczej nie będzie trudno.

Latanie własnym dronem i wykonywanie powietrznych akrobacji to mnóstwo frajdy, którą porównywać można do tej, doznawanej w grach wideo. Z jedną zasadniczą różnicą: nasze polecenia mają konsekwencje w prawdziwym świecie, a tym samym czerpana z zabawy adrenalina i emocje są większe. To dodatkowo dobry pretekst, by podnieść się z kanapy i trochę poruszać na świeżym powietrzu.

Artykuł sponsorowany

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama