Smartfon – jak wybrać ten najodpowiedniejszy?

Telefony komórkowe w postaci smartfonów stały się jednym z akcesoriów, bez których trudno wyobrazić sobie komfortowe funkcjonowanie. Producenci smartfonów w związku z tym dbają o to, by wciąż je unowocześniać, poprawiając ich parametry i wyposażając w nowe funkcje. W związku z tym oferta smartfonów jest bardzo bogata.

Smartfony dostępne na rynku różnią się od siebie parametrami. Dlatego gdy bierzemy pod uwagę te telefony dotykowe z rozbudowanymi funkcjami i dostępem do internetu, warto spośród nich zdecydować się na taki, który całkowicie spełni nasze oczekiwania. A ponieważ oferta obejmująca nowoczesne smartfony jest bardzo szeroka, dobrze przy zakupie wziąć pod uwagę parę istotnych aspektów. O tym pokrótce w dalszej części tekstu.

Smartfon - przekątna ekranu i rozdzielczość

Najnowsze smartfony charakteryzuje dość duża przekątna ekranu. Może ona sięgać nawet 7 cali. Do smartfonów najbardziej pożądanych i takich, które cieszą się największą popularnością na rynku, należą te o ekranie ok. 6 cali. Najlepsze smartfony, które z łatwością można schować w torebce, to te o przekątnej 4,5-5 cali. Mniejsze smartfony będą odpowiednie dla osób, które używają tych urządzeń głównie do dzwonienia. Przy zakupie smartfona należy zwrócić także uwagę na rozdzielczość ekranu.  To ona wpływa na jakość wyświetlanego przez smartfon obrazu. To dość istotny parametr w momencie, gdy smartfon służy nam w dużej mierze do surfowania po internecie, robienia zdjęć, grania czy nawet oglądania filmów. Rozdzielczość HD 1280 pikseli x 720 pikseli wydaje się niezbędnym minimum. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że im większa rozdzielczość, tym większe zużycie energii przez samartfon. Dlatego wybierając rozdzielczość, należy wziąć pod uwagę pojemność baterii (pojemność akumulatora).

Smartfon i jego wydajność

Bardzo ważnym parametrem podczas wyboru smartfona jest jego wydajność. Za nią odpowiada ilość pamięci RAM i rodzaj procesora. Z kolei odpowiednio duża pamięć wbudowana jest istotna choćby z tego powodu, że coraz więcej danych (także filmów i zdjęć) w telefonie zapisujemy. Smartfony mogą mieć: 2, 4, 6, 8, 12, 16 GB pamięci RAM odpowiedzialnej za to, ile procesów i aplikacji może trwać i działać jednocześnie.  Procesor w smartfonie jest zaś odpowiedzialny za płynność i szybkość działania smartfona.

Aparat w smartfonie

Dziś dla wielu użytkowników jednym z ważniejszych elementów smartfona jest aparat fotograficzny. Wiele smartfonów jest wyposażonych w aparat przedni i aparat tylny. Wpływ na jakość wykonywanych zdjęć ma wiele elementów, m.in.: jasność obiektywu, stabilizacja optyczna, tryb nocny, autofokus czy też aparat głębi. 

Tanie smartfony czy opcja droższa

Nie da się ukryć, że wybierając telefon komórkowy typu smartfon, ważna jest też zasobność naszego portfela. Pocieszające jest to, że nawet w niskim przedziale cenowym (od 500 do 600 zł) można znaleźć telefony, które będą w stanie zaspokoić nasze oczekiwania. Wśród nich znajdują się też telefony z bardzo wygodną opcją Dual SIM, która pozwala dzięki jednemu telefonowi korzystać z dwóch numerów (np. prywatnego i służbowego). Średnia półka telefonów to te kosztujące od 1000 do 1300 zł. Wysokiej klasy smartfony osiągają cenę grubo powyżej 2000 złotych.

Szeroki wybór smartfonów w różnych przedziałach cenowych i z możliwością zakupu na raty https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony pozwala połączyć oczekiwania co do nowego smartfona z możliwościami finansowymi. Warto skorzystać z takiej opcji, na spokojnie porównując parametry na stronie internetowej sklepu. 

Artykuł sponsorowany

.