Sprawdzamy, jak długo wytrzymuje bateria w najnowszym iPhonie

Czas pracy baterii to bardzo ważny parametr, który wpływa na komfort użytkowania telefonu. Dlatego wprowadzając na rynek nowy model smartfonu, producenci podkreślają wytrzymałość baterii, jako jedną z najważniejszych zalet swojego produktu. Tak jest także w przypadku telefonów komórkowych Apple, która z premierą każdego nowego modelu zwiększa moc baterii w swoich telefonach. Sprawdzamy zatem, jak długo wytrzymuje bateria w najnowszym iPhonie, który możemy nabyć w sklepie RTV Euro AGD.

W testach wytrzymałości iPhone14 udowadnia, że może pracować około 20 godzin przy odtwarzaniu wideo i około 16 godzin w przypadku wideo strumieniowego. W przypadku plików audio czas pracy może wynieść do 80 godzin ciągłej pracy sprzętu, aż do całkowitego wyładowania. W porównaniu do swojego poprzednika, czyli iPhone 13 parametry te poprawiły się o godzinę w przypadku plików wideo i 5 godzin w przypadku audio. Z pewnością więc na tak dobre wyniki w testach, iPhone jest telefonem wartym zainteresowania.

Zainwestuj w ładowarkę

Małym i często niedocenianym sprzętem, który może znacząco wpłynąć na wygodę użytkowania każdego telefonu, jest z pewnością ładowarka.

Nierzadko użytkownicy smartfonów obwiniają baterie za problemy z ładowanie. Często jednak niedogodności i awarie powodowane są przez ładowarkę. Źle dostosowane lub wadliwe ładowarki są powodem, że telefon się nie ładuje. Zdarza się też, że używając tego urządzenia, zauważamy, że bateria ładuje się bardzo wolno. Takie problemy są najczęściej spowodowane właśnie przez niewłaściwie dobraną ładowarkę — nie są zaś winą baterii. Możemy wówczas pomyśleć o zakupie ładowarki o właściwych parametrach. Dobrym przykładem jest tu ładowarka sieciowa Baseus Super Si Quick Charger, która błyskawicznie ożywi baterię smartfona i zabezpieczy go przed uszkodzeniem dzięki specjalnym zabezpieczeniom. Jest to również sprzęt uniwersalny — obsługuje wiele różnych protokołów ładowania i jest kompatybilna z większością smartfonów oraz tabletów. Dobrej klasy ładowarki do telefonów nabędziemy w sklepie RTV Euro AGD.

Brak energii? Pomoże powerbank!

Podczas wyjazdów, wycieczek i wypadów poza miasto możemy mieć obawy, czy bateria naszego smartfonu wytrzyma do powrotu w miejsce, gdzie będziemy mogli ja ponownie naładować. Posiadanie przy sobie aktywnego telefonu może jednak okazać się kluczowe, na przykład na spacerze w górach, kiedy trzeba będzie natychmiast wezwać pomoc lub skontaktować się z najbliższymi. Dobrze jest więc w takich przypadkach mieć za sobą power bank, który pozwoli nam w warunkach braku dostępu do sieci elektrycznej naładować nasz telefon.

Power bank powinien być jednak odpowiednio dostosowany do modelu i marki naszego smartfona. Jeśli więc zastanawiamy się jaki power bank do iPhona będzie pasował najlepiej, musimy wziąć pod uwagę zarówno pojemność samego power banku, jak i typ iphona, który posiadamy. Jeśli posiadamy iPhone starszej generacji, dobrym wyborem będzie power bank o pojemności 5000 mAh. Naładuje on taki telefon aż dwukrotnie, ale bateria nowego iPhone 14 zostanie doładowana tylko półtora raza. Pamiętajmy też, że naładowany power bank powoli wytraca energię i po kilku dniach nie zasili już baterii telefonu dwa razy, tylko mniej.

Dobrym rozwiązaniem może być zakup Hama Power Pack o pojemności 15000 mAh, który w dobrej cenie znajdziemy w sklepach RTV Euro AGD. Ta mobilna bateria zapasowa nadaje się do używania ze wszystkimi urządzeniami ładowanymi przez USB. Power pack posiada gniazdo USB-C oraz 2 gniazda USB-A, co umożliwia ładowanie aż trzech urządzeń równocześnie wtyczkami różnego typu. Power Pack można zabrać na pokład samolotu.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy