Wpuść technologię do swojej kuchni. Nowoczesne sprzęty kuchenne i ich ciekawe funkcje

Sprzęty kuchenne, które ułatwiają życie? To znamy wszyscy. Dowiedz się, jakie ciekawe funkcje może skrywać kuchenne AGD, którego najpewniej używasz na co dzień.

W kuchni liczy się spryt i dobre projekty. Bez tych sprzętów nie można sobie już wyobrazić normalnego funkcjonowania. Okapy, zmywarki i piekarniki do zabudowy... Przyzwyczailiśmy się do nich na tyle, że ich brak w domu stanowi prawdziwy problem. A czy wiesz, że niektóre z nich posiadają super opcje, które mogą być prawdziwym zaskoczeniem nawet dla korzystających z nich nadzwyczaj często? Sprawdziliśmy nowoczesne sprzęty i ich ciekawe funkcje. Niektóre z nich są prawdziwym zaskoczeniem!

Zlewozmywak, który... filtruje

Zlewozmywak pełni w kuchni dość prowizoryczną rolę. Znamy go po prostu z funkcji mycia naczyń czy warzyw. Okazuje się, że nowoczesne zlewozmywaki mają możliwość podłączenia baterii z filtrowaniem wody. To świetna i zgodna z naturą alternatywa dla wody butelkowanej albo klasycznych filtrów w dzbankach. Filtrowana woda z kranu niczym nie różni się od tej w plastikowej butelce, ma odpowiedni smak i zapach. Zamontowany filtr pozwala nie tylko zaoszczędzić środowisko, ale też pieniądze. To inwestycja, która zwraca się niedługo po zakupie. Wybierz zlewozmywak z opcją podłączania filtra podzlewowego, który działa na zasadzie odwróconej osmozy i oczyszcza wodę pitną z zanieczyszczeń i metali ciężkich, które mogą (ale nie muszą) się w niej znajdować, dodatkowo ją mineralizując.

Oszczędne zmywanie naczyń

Oszczędność w sprzętach tego typu zamyka się najczęściej w słowach: czas, woda i środowisko. Na rynku można spotkać zmywarki, które oprócz znanych funkcji, takich jak połowa załadunku, dezynfekujący program parowy czy opóźniony start posiada bardzo wygodną i sprzyjającą naturze oraz portfelowi opcję asystenta dozowania. Co ją charakteryzuje? Asystent dozowania to nic innego jak kontrolowanie, czy tabletka lub użyty płyn rozpuściły się w kieszonce na detergent. To sposób, który pozwala uniknąć zacieków i osadów, które zbierają się, kiedy tabletka do zmywarki nie rozpuści się dokładnie. Ale ta funkcja ma jeszcze jeden walor. Posiadające ją zmywarki należą do najbardziej cichych. Hałas, który produkują, to około 40 decybeli. To wartość, którą przypisuje się ludzkiemu szeptowi.

Bezpieczne gotowanie z prawdziwego zdarzenia

Nie ma to jak gotowanie na żywym ogniu. Miłośniczki i miłośnicy kuchni oraz własnoręcznego przygotowywania potraw zdają się podzielać to zdanie. Kuchenek gazowych używają mistrzowie restauracyjni i szefowie kuchni. Gotowanie w ten sposób potrafi wydobyć prawdziwy smak dania.

Jednak nie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie w swoim domu ze względu na ryzyko kontaktu z ogniem. To może być utrudnienie dla rodziców i opiekunów małych dzieci, ze względu na ryzyko poparzenia, ale także zaprószenia, a w konsekwencji w domu. Czy da się połączyć smaczne gotowanie z bezpieczeństwem? Gazowe płyty do zabudowy bez płomienia posiadają wszystkie zalety, które umożliwiają komfortowe przygotowanie potraw "na żywym ogniu". Gaz spalany jest pod warstwą szkła, co nie pozwala na wydostanie się płomienia. Dodatkowo taki sprzęt zużywa nawet o połowę mniej gazu niż tradycyjna kuchenka. Nie wymaga też użycia specjalnych garnków, jak w przypadku popularnej indukcji. Do gotowania przydadzą się jedynie dobrej jakości produkty, które stanowią o smaku, akcesoria ułatwiające pracę oraz pochłaniające zbyt intensywne zapachy okapy.

 

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne