Wybierz iPhone 14 - funkcjonalność, bezpieczeństwo i niespotykana jakość aparatu

Od przeszło dekady Apple, konsekwentnie udoskonalając i rozwijając kolejne modele iPhone'a, skutecznie dystansuje konkurencję producentów smartfonów. Stale rosnąca popularność marki nie pozwala inżynierom osiąść na laurach, a każda kolejna premiera od Apple staje się wielkim technologicznym przedsięwzięciem. Nie inaczej jest w przypadku jednego z ostatnich modeli ze słynnym jabłuszkiem - iPhone 14 to zupełnie nowe oblicze interakcji z urządzeniem. Innowacyjny system bezpieczeństwa, który ratuje życie w nagłych wypadkach na trasie, nowy aparat główny z oszałamiającą precyzją stabilizacji obrazu, dodatkowa ochrona danych z czipem A15 Bionic czy jeszcze trwalsza bateria i wzmocniona obudowa z lotniczego aluminium - to tylko niektóre funkcje nowego iPhone 14. Personalizacja nigdy wcześniej nie była tak intuicyjna, a jednocześnie nie zapewniała tak szerokiego spektrum dostosowania funkcjonalności aparatu do potrzeb użytkownika.

Wybierz swój model iPhone 14 i ciesz się kolejnym wypieszczonym dzieckiem inżynierów Apple.

  • Jeszcze większa żywotność baterii i urządzenia
  • Rewolucyjny wyświetlacz w iPhone 14 
  • Nowy aparat w iPhone 14    
  • Nowatorski system bezpieczeństwa iPhone 14    
  • Dostępne wersje iPhone 14

Jeszcze większa żywotność baterii i urządzenia


Inżynierowie Apple mają świadomość, jak kluczowa współcześnie okazuje się wytrzymałość baterii. Gdy zwykłe smartfony zawodzą, źle reagując na wzmożone użytkowanie, nowy IPhone 14 przełamuje kolejne granice. Został wyposażony w doskonałą baterię, która pozwala nawet na całodniową intensywną pracę urządzenia bez konieczności ładowania. To aż 20 godzin ciągłego odtwarzania wideo na iPhone 14, zaś 26 godzin na iPhone 14 Plus. System MagSafe pozwala natomiast na wyjątkowo dynamiczne ładowanie urządzenia. Dzięki obudowie z aluminium lotniczego, niezawodnej wodoszczelności i ochronie Ceramic Shield iPhone 14 deklasuje konkurencję również w kwestiach odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Rewolucyjny wyświetlacz w iPhone 14


Najnowszy iPhone 14 w wersji Plus został wyposażony w wyjątkowy wyświetlacz Super Retina XDR, zapewniający nawet dwukrotnie jaśniejszy obraz w pełnym słońcu. W plenerze osiąga jasność szczytową 2000 nitów, niespotykaną w innych smartfonach, co sprawia, że tekst na ekranie pozostaje czytelny niezależnie od nasłonecznienia. Wydajność nowego wyświetlacza można przetestować również oglądając zdjęcia czy filmy HDR, które nigdy wcześniej nie osiągały jasności szczytowej na poziomie 1600 nitów. To nowy poziom realizmu obrazu. Jednak już wersja podstawowa otrzymała bardzo solidny wyświetlacz, zapewniający właściwy kontrast i głębię barw dzięki technologii OLED. Dodatkowo funkcja True Tone dostosowuje pracę ekranu do oświetlenia zewnętrznego, co wymiernie wpływa na oszczędzanie naszego wzroku w czasie długotrwałego korzystania z urządzenia np. w zaciemnionych czy zbyt nasłonecznionych przestrzeniach. Z myślą o graczach projektanci przenieśli sprawdzony i ultrawydajny czip A15 Bionic z iPhone'a 13 Pro do nowej "czternastki". 5-rdzeniowy procesor pozwoli w pełni cieszyć się wszystkimi nowymi funkcjami i bezprecedensową ostrością obrazu w nawet najbardziej zaawansowanych grach i aplikacjach.

Nowy aparat w iPhone 14


Nowy aparat główny, wyposażony w większą matrycę i szerszą przesłonę, przepuszcza o 49% więcej światła. To niespotykana dotąd swoboda kadrowania przy większej rozdzielczości niż w przypadku poprzednika. Sięgnij po niesamowitą precyzję w uchwytywaniu wyostrzaniu detali. Za tę efektywność odpowiada bezpośrednio nowy Photonic Engine. Kolejne novum to automatyzacja trybu nocnego, który w trudnych warunkach oświetleniowych sam dodaje zdjęciom, tak kluczowych w tym przypadku, jasności i ostrości. Dzięki odnowionemu trybowi filmowemu zarejestrujesz 24 kl./s w jakości 4K HDR, osiągając prawdziwie kinowe efekty. Aparaty w iPhone 14 to także bezkonkurencyjna stabilizacja obrazu, która pozwoli kręcić z ręki z płynnością, którą do tej pory osiągnąć można było jedynie przy wykorzystaniu gimbala. Zmiany także z przodu. Aparat trueDepth z autofokusem i szerszą przesłoną to nawet dwukrotnie lepsze selfie w słabym świetle czy niespotykane wcześniej kadrowanie zdjęć grupowych.

Nowatorski system bezpieczeństwa iPhone 14


Równolegle do zdobywania kolejnych szczytów w zakresie funkcjonalności i efektywności pracy nowego iPhone'a 14 inżynierowie - projektując nowy model - rozwijali także kwestie związane z systemami bezpieczeństwa kierowców. iPhone 14 wyczuwa nagłe zmiany prędkości, kierunku ruchu, ciśnienia wewnątrz pojazdu, rejestruje odgłosy zderzenia, a w razie zagrożenia - sam dzwoni pod numer 112, dodatkowo informując o sytuacji kontakty alarmowe. To kolejny kamień milowy w dziedzinie integracji użytkownika i urządzenia.

Dostępne wersje iPhone 14


Obecnie iPhone czternastej generacji dostępny jest w 4 konfiguracjach - podstawowej, Super, Pro i Pro Max. Wersja podstawowa to aż 5 pięknych kolorów do wyboru - niebieski, fioletowy, północ, księżycowa poświata oraz - najbardziej nietuzinkowy - (PRODUCT) RED.

Artykuł sponsorowany

 


.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy