Xiaomi Mi Band 6 kontra Mi Band 7: czym różni się nowszy model od starszego?

Produkty firmy Xiaomi od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów w Polsce. Tak jest również w przypadku opasek sportowych z serii Mi Band. Sukcesem sprzedażowym jest już z pewnością Mi Band 6. Czy stanie się tak w przypadku jej kolejnej odsłony? Sprawdzamy, czym różnią się te dwa modele.

Smartbandy, czyli inteligentne opaski to produkt skierowany do miłośników sportów i nowinek technologicznych. Gadżet ten znacznie ułatwia monitorowanie treningów i śledzenie parametrów życiowych w trakcie wysiłku fizycznego. Bieżący wgląd w stan organizmu użytkownika smartbandu pozwala na lepsze planowanie aktywności i śledzenie zmian kondycji fizycznej na przestrzeni czasu. Najnowsze model opasek potrafii także sporządzać raporty i podpowiadać jak zaplanować optymalny wysiłek fizyczny w konkretnym czasie.

Najlepszy smartband — jakie musi spełniać wymagania

Grono użytkowników inteligentnych opasek stale rośnie, a producenci starają się nadążyć za rosnącymi wymaganiami klientów. Na pierwszym miejscu miłośnicy tego gadżetu stawiają oczywiście czas pracy baterii — smartband ma być sprzętem prawie całkowicie samoobsługowym i nie nastręczać problemów — im dłuższe więc przerwy między doładowaniami, tym lepiej. Inne parametry, które sprawiają, że opaska dobrze pełni swoją funkcję, jest jej wodoszczelność i duży wybór trybów sportowych.

Ukłonem w stronę wymagających klientów jest także możliwość wymiany paska. Smartband może być bowiem także eleganckim uzupełnieniem sportowego stroju. Osoby, dla których sprawy estetyki są ważne, z pewnością uznają możliwość zmiany koloru bransolety za istotny czynnik konsumenckich wyborów. W tym miejscu warto też zastanowić się, na której ręce nosi się zegarek i czy zasady te obowiązują w przypadku sprzętu elektronicznego.

W rankingu sporządzonym przez RTV Euro AGD prowadzi Xiaomi Mi Band 7 — to najlepszy smartband w opinii klientów sklepu. Mi Band 7 to naprawdę zaawansowany sprzęt posiadający wiele zalet, które ułatwią uprawiania ulubionych sportów, a także zmotywują do wytrwałości w treningach. Tuż za nim plasuje się Huawei Band 7 i Xiaomi Mi Band 6.

Xiaomi Mi Band 6 — czy wymaga wymiany na lepszy model?

Mi Band 6, czyli starszy model inteligentnej opaski wyposażony jest w 30 trybów aktywności. Mamy więc do dyspozycji tryb koszykówki, pilatesu, zumby, boksu, jazdy na rowerze i wiele innych. Nie ma więc problemu w dostosowaniu urządzenia do aktualnie wykonywanego treningu. Oprócz funkcji sportowych Mi Band 6 monitoruje także poziom nasycenia krwi tlenem, mierzy tętno, poziom stresu i liczy kroki. Inne zaawansowane zastosowania tego modelu pozwalają także na monitorowanie jakości nocnego wypoczynku, mierząc długość faz snu i inne parametry. Wszystkie dane mogą zostać przesłane do aplikacji, która generuje szczegółowe raporty dotyczące stanu zdrowia i treningów użytkownika. Rzecz jasna, Mi band 6, jak inne smartwatche spełnia także funkcję zegarka i powiadamia o nowych połączeniach w telefonie. Przy jego pomocy możemy również dokonać płatności dotykowych.

Jeśli zaś chodzi o czas pracy urządzenia, to trzeba przyznać, że jest całkiem zadowalający. W trybie oszczędzania bateria Mi Band 6 ma żywotność około 14 dni, a w czasie intensywnych treningów około 7 dni.

Producent zapewnia także, że ten model sprawdzi się podczas uprawiania spotów wodnych, a to za sprawą wysokiej klasy wodoszczelności tego sprzętu.

Pasek tego modelu jest wymienny i zabezpieczony powłoką antybakteryjną. Pomyślano tu więc o najdrobniejszych szczegółach, by maksymalnie podnieść komfort użytkowania sprzętu.

Wydaje się więc, że Xiaomi Mi Band 6 jest wciąż sprzętem na czasie, choć czuje na plecach oddech konkurencji w postaci nowej edycji, czyli numeru 7. Decydując się na zakup opaski sportowej, pamiętajmy także, że po wprowadzeniu na rynek nowej generacji produktu, starszy model często trafia na przecenę. Tak jest i w przypadku Xiaomi Mi Band 6, którą w sklepach RTV Euro AGD możemy obecnie kupić w atrakcyjnej cenie. Jeśli więc nie potrzebujemy bardzo rozbudowanych funkcji, Mi Band 6 będzie trafionym i naprawdę budżetowym wyborem.

Mi Band 7 — czy przyćmił "szóstkę"?

W nowym modelu opaski od Xiaomi — Mi Band 7— producent wprowadził możliwość monitorowania aż 120 aktywności sportowych, spośród których użytkownicy z pewnością znajdą swoje ulubione, w tym jogę, wioślarstwo czy taniec towarzyski. Trzeba przyznać, że jest to duża zmiana w porównaniu z poprzednim modelem. Ponadto Xiaomi Mi Band 7 nie tylko monitoruje aktywność podczas uprawiania sportów, ale potrafi również dokonać analizy treningu, a jego algorytmy podpowiedzą, jak długiego odpoczynku potrzebujemy do regeneracji mięśni, a także dobiorą optymalną intensywność wykonywanych ćwiczeń.

Producenci marki Xiaomi usprawnili także funkcję monitorowania nasycenia krwi w tlen. W nowym modelu parametr ten śledzony jest stale, a nie tylko podczas pojedynczego pomiaru. Zmiana ta ma szczególne znaczenia dla użytkowników uprawiających bardziej wymagające sporty, a także tych, którzy chcieliby mieć lepszy wgląd w pracę swojego serca i układu krążenia.

Również i bateria Mi Band 7 zyskała w porównaniu do ogniwa w poprzednim modelu. Jej pojemność to aż 180 mAh. Zapewnia to możliwość zwykłego użytkowania opaski przez 15 dni lub 9 dni w czasie intensywnych treningów.

Nowy smartband od Xiaomi może również pochwalić się większym wyświetlaczem. I choć różnica między starszym modelem, a Mi Band 7 to tylko 0,06 cala, znacząco wpływa na komfort użytkowania sprzętu.

Klasa wodoodporności w przypadku zarówno Mi Band 7 to 5ATM. Oznacza to, że urządzenie nie ulegnie awarii nawet przy zanurzeniu na głębokość 50 metrów. Mi Band 7 może więc towarzyszyć swojemu użytkownikowi podczas aktywności w deszczu, w czasie pływania i nurkowania, a także pod prysznicem.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy