Czy warto opracowywać messenger?

Gem4me - nowy gracz na rynku messengerów, który pojawił się w 2016 roku, niedawno zostało ogłoszono uruchomienie marketspace w ramach messengera. Czy obecnie w ogóle jest sens wprowadzanie na rynek nowych messengerów?

Przed wydaniem nowego produktu należy zrozumieć, czy ktoś go potrzebuje? Kto i w jakim celu będzie go używał? Aby to zrobić, trzeba przeprowadzić wiele badań, przeanalizować rynek, przewidzieć popyt i  przeanalizować oferty, tzn. ilość towarów, które mogą i chcą zaproponować sprzedawcy. Zaangażowani są w to specjaliści i nie ma takiej możliwości, aby w jednym artykule opisać całą ich ekspertyzę, ale spróbujemy to Państwu przedstawić.

Kilka liczb

Sądząc po liczbie istnieniu takich aplikacji, opracowanie messengera lub strony internetowej jest opcją dla udanego i obiecującego biznesu. Dzisiaj to właśnie messengery mają największą liczbę pobrań. Według badania firmy SimilarWeb dotyczy  to 168 krajów.

Reklama

W 2016 roku ponad półtora miliarda osób korzystało z usług wymiany wiadomościami. Według Portalu statystycznego Statista do 2021 roku liczba ta wzrośnie o kolejny miliard i osiągnie dwa i pół miliarda, czyli jedna trzecia światowej populacji będzie korzystać z messengerów (komunikatorów internetowych)

Nie jest trudno znaleźć te liczby i wyciągnąć z nich wnioski, więc nie jest zaskakujące, że zwiastuny nowych messengerów pojawiają się bardzo często. Musimy jednak zrozumieć, że ten, który rozpoczął opracowanie wcześniej, ma wiele przewag. Messenger Gem4me został wydany w 2016 roku i obecnie ma dobre wyniki.

O liderach rynku

Dziś liderem na rynku  messengerów  pod względem liczby użytkowników jest WhatsApp. Ale niedawno na jego miejscu był Skype, który w ciągu roku stracił swoją ogromną bazę i przeniósł się na piąte miejsce z powodu częstych problemów technicznych i wiadomości o tym, że Microsoft przestanie opracowywać nowe funkcje Skype'a na cześć swojego nowego  messengera Teams.

Obecnie, według Mediascope, do dziesiątki najpopularniejszych messengerów na świecie należą:

  1. WhatsApp 
  2. Facebook Messenger 
  3. QQ mobile 
  4. WeChat 
  5. Skype 
  6. Snapchat 
  7. Viber 
  8. Line 
  9. BlackBerry Messenger (BBM) 
  10. Telegram 

Przewagi konkurencyjne Gem4me

Obecnie wszystkie standardowe funkcje messengera Gem4me: czaty, strony publiczne, połączenia, naklejki i itp. są już dostępne dla użytkowników. Bardzo wygodne jest to, iż strony publiczne są podzielone na dwa obszary: strony publiczne z przyjaciółmi (czaty grupowe) i te, które czytelnicy subskrybują, aby uzyskać dostęp do interesujących ich materiałów i wiadomości. Ponadto, w niedalekiej przyszłości planowane jest wprowadzenie nowej funkcjonalności: streaming wideo, grupowe wideokonferencje i wiele innych. Po zakończeniu prac nad podstawową funkcjonalnością programiści postanowili, że muszą skupić się na umożliwieniu użytkownikom nie tylko komunikacji, ale także prowadzenia biznesu. W tym celu opracowano platformę handlową MarketSpace, która jest zintegrowana z messengerem. Użytkownicy będą mieli możliwość publikowania i promowania swoich produktów i usług w MarketSpace, a także korzystania z funkcji natychmiastowego przelewu środków.

Obecnie MarketSpace znajduje się w fazie testów alfa i stara się przyciągnąć indywidualnych przedsiębiorców i małe firmy, którym trudno jest samodzielnie prowadzić strony internetowe lub utrzymywać swoje sieci społecznościowe. Firma ma nadzieję, że wraz z rozwojem marketplace’a im się zainteresują duże firmy markowe, które  zamieszczają informacje o swoich produktach na wszystkich platformach handlowych. Podczas testów beta użytkownicy będą mieli dostęp do pełnej funkcjonalności umieszczania sklepów i towarów.

Marketplace’sy są nowym trendem we współczesnym świecie. Konsumenci nie chcą marnować swój czas na zakupy, więc wybierają towary i usługi w Internecie za pomocą sieci społecznościowych, messengerów i sklepów online. Dlatego marketplace zintegrowany z messengerem jest rzeczywiście zyskowną przewagą konkurencyjną.

W celu przyciągnięcia wykwalifikowanych inwestorów  firma Gem4me zdecydowała się pójść klasyczną drogą i umieściła swoje akcje na giełdzie NASDAQ. Ten fakt został opublikowany w komunikacie prasowym.

Przewagą konkurencyjną każdego messengera jest jego funkcjonalność. Są to funkcje gwarantujące wygodną i bezpieczną komunikację z dużą liczbą użytkowników, które pozwolą nowemu messengerowi stać się liderem pod względem liczby pobrań i rozpowszechnieniu na świecie. Obecnie messenger Gem4me został pobrany ponad 10 milionów razy w 163 krajach. Biorąc pod uwagę, że messenger znajduje się w fazie testów beta, wynik ten jest imponujący. Kiedy firma Gem4me ogłosiła uruchomienie platformy handlowej MarketSpace, w fazie testów alfa,  pojawiły się już pierwsze sklepy.

Na pytanie zawarte w tytule tego artykułu: "Czy warto opracowywać kolejny messenger?", Możemy odpowiedzieć: "Tak, warto, jeśli jesteście pewni swoich umiejętności, jako programiści, finansiści, analitycy i marketerzy".

Messengery mają wielką przyszłość w dziedzinie komunikacji osobistej i biznesowej. Będziemy nadal badać Gem4me MarketSpace w celu informowania Państwa o jego funkcjonalności i przeanalizowania, czy będzie w stanie zmienić rynek messengerów i zostać jednym z liderów na tym rynku.


.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy