Google Chrome - dlaczego warto postawić na tą przeglądarkę?

Każdy użytkownik internetu, czy to z poziomu komputera stacjonarnego, laptopa czy smartfona, staje przed nie lada wyborem – jaką przeglądarkę internetową zainstalować na swoim urządzeniu? Jest to podstawowe narzędzie do przeglądania witryn www, ale nie tylko, ponieważ najpopularniejsze przeglądarki oferują znacznie szerszy zakres działania. Na rynku znajdziemy wiele propozycji, jednak to Google Chrome wyrasta na lidera wśród darmowych przeglądarek. Zatem dlaczego warto na nią postawić? Wyjaśniamy.

Google Chrome - optymalna szybkość i wydajność

Wielu użytkowników stawia na przeglądarkę od Google z jednego prostego powodu - wypada najlepiej w testach szybkości. Dzięki nieustannie usprawnianej architekturze pozwala swobodnie przeglądać strony internetowe, bez obaw o opóźnienia czy utratę danych w trakcie procesu wyszukiwania. Jest to bardzo duża zaleta, która dla wielu z nas jest wystarczająca do tego, aby nie myśleć o zmianie swojej domyślnej przeglądarki na urządzeniach stacjonarnych czy mobilnych.

Google Chrome - integracja z Androidem

Większość osób korzystających z urządzeń z zainstalowanym systemem Android automatycznie zostaje użytkownikami Google Chrome, gdyż właśnie ta przeglądarka jest głęboko zintegrowana z oprogramowaniem dostępnym na większości smartfonów - w Polsce i na świecie. Przeglądarka od Google w sprzętach z Androidem często ustawiona jest jako domyślna, dlatego też linki z innych źródeł najczęściej otwierają się poprzez Chrome’a. Co więcej, wśród polskich użytkowników na popularności zyskuje usługa Google Discover, która działa w oparciu o "technologię Chrome", co w praktyce oznacza uproszczoną wersję programu.

Google Chrome - synchronizacja z innymi usługami Google

Istotną zaletą przeglądarki Chrome jest automatyczna synchronizacja z pozostałymi segmentami usług Google, które cieszą się równie wielkim zaufaniem wśród użytkowników co sama przeglądarka. Wystarczy zalogować się na swoje konto Google, aby cieszyć się zsynchronizowanymi kontaktami, zakładkami, hasłami, ustawieniami czy rozszerzeniami, nawet przy przełączaniu się między różnymi urządzeniami.

Google Chrome - funkcjonalne rozszerzenia Optymalna szybkość działania i zintegrowanie z ekosystemem Google to jednak nie wszystko. Bardzo ważnym elementem całej układanki okazują się rozszerzenia Chrome, których funkcjonalność i wszechstronność często przerasta najśmielsze oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Liczba wtyczek dostępnych na Chromie pozwala całkowicie odmienić sposób korzystania z internetu i zapewnić maksymalny komfort codziennego użytkowania. Do najpopularniejszych aplikacji należą: AdBlock Plus, Chrome Remote Desktop czy Evernote Web Clipper.

 

Więcej o wtyczkach do Google Chrome na https://scroll.morele.net/.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy