Jak uniknąć mandatów!

Chcesz wiedzieć jak łatwo można stracić prawo jazdy? Wystarczy, że będziesz rozmawiał przez komórkę podczas prowadzenia samochodu!

Już od czerwca bieżącego roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe. Może jeszcze nie wszyscy kierowcy przyzwyczaili się do nowych regulacji, ale to niewątpliwie zła wiadomość dla wszystkich notorycznie rozmawiających przez komórkę podczas prowadzenia samochodu. Obecnie taka rozmowa bez zestawu głośnomówiącego kosztuje mandat maksymalnie do 200 zł i aż 5 punktów karnych.

Oczywiście większość z nas jest przekonana, że złapanie na gorącym uczynku kierowcy rozmawiającego przez telefon niemalże graniczy z cudem. W przypadku patroli policyjnych rzeczywiście ta teoria może się sprawdzić. Ale to również się zmienia. W Polsce rośnie liczba nowoczesnych fotoradarów, które na przykład w miastach są w stanie zrobić zdjęcia, na których bardzo wyraźnie widać rozmawiającego przez komórkę.

Reklama

Wobec takich zmian naprawdę warto się zastanowić nad korzystaniem z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki. Koszt nabycia takich urządzeń jest niewielki w porównaniu z powtarzaniem egzaminu na prawo jazdy.

 

Rozwiązanie: zestaw głośnomówiący

Mamy do wyboru zestawy montowane w samochodzie lub przenośne, które nie wymagają montażu i mogą również służyć jako przenośne głośniki konferencyjne.

Bezprzewodowe zestawy Bluetooth marki Jabra oferują szeroki zakres funkcji, które można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Dla bardziej wymagających Jabra proponuje zaawansowany zestaw FREEWAY. To jest naprawdę najwyższa półka urządzeń Bluetooth. FREWAY posiada 3 głośniki i system Virtual Surround. Nie trzeba dodawać, że dzięki temu dźwięk jest bardzo wysokiej jakości. Oczywiście ktoś może zadać pytanie, po co takie fajerwerki w zestawie głośnomówącym? Otóż w przypadku Jabry FREEWAY ma to całkiem poważne uzasadnienie. Zestaw ten posiada transmiter FM, który pozwala na przesyłanie muzyki z telefonu komórkowego do systemu audio w samochodzie. Jak to działa? Najpierw trzeba dostroić częstotliwość w radio do tej podanej przez zestaw. Potem wystarczy rozpocząć odtwarzanie muzyki i gotowe. Ponadto profil A2DP umożliwia odsłuchiwanie komunikatów podcastów i informacji GPS.

FREEWAY sam potrafi zadbać o to, by użytkownik był poinformowany o stanie połączenia Bluetooth i naładowania baterii. Jest to możliwe dzięki funkcji komunikatów głosowych. Czyli po prostu zestaw sam do nas mówi. Oczywiście FREEWAY także "czyta" nazwiska osób dzwoniących zgodnie z zapisem w książce adresowej. Od razu więc wiadomo, kto dzwoni i czy można daną rozmowę przełożyć na później. Wiele zestawów podaje tylko numery dzwoniących, co znacznie utrudnia identyfikację.

Nie bez znaczenia jest też system oszczędzania baterii. FREEWAY sam się wyłącza, kiedy kierowca opuszcza samochód i włącza się z powrotem, kiedy wsiada.

Tak, jak napisaliśmy na początku FREEWAY to najwyższa półka. Oczywiście takie naszpikowanie technologią wiąże się też z wyższą ceną. Ale Jabra pomyślała też o tych, którzy szukają prostszych urządzeń, które po prostu pozwolą na komunikację podczas jazdy. Takim rozwiązaniem jest Jabra DRIVE. Jest to prosty i wygodny zestaw dla każdego.

 

Rozwiązanie nr 2: słuchawki Bluetooth lub przewodowe

Dla kierowców, którzy cenią sobie dyskrecję podczas rozmowy lepszym rozwiązaniem, niż zestawy głośnomówiące, są słuchawki Bluetooth.

Zaletą słuchawek jest to, że można ich używać również poza samochodem - w biurze lub w domu, albo na ulicy. W ty ostatnim wypadku najlepiej wybrać urządzenie dobrze tłumiące hałas z zewnątrz, tak, jak np. Jabra EXTREME2.

Kolejną propozycją są słuchawki przewodowe. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy nie pamiętają
o naładowaniu słuchawki. Przewodowe słuchawki nie muszą być nudne i też mogą ciekawie wyglądać. Dobrym tego przykładem jest Jabra WAVE CORDED, która jest nawet dostępna
w czerwonym kolorze.

Jest to rozwiązanie najprostsze i najtańsze, ale cały czas pozwala uniknąć mandatów za rozmawianie przez telefon podczas prowadzenia samochodu. Na pewno warto się zastanowić nad zakupem zestawu lub słuchawki szczególnie przed intensywnym świątecznym okresem, kiedy to odwiedzamy bliskich i dużo podróżujemy.


materiały promocyjne
Dowiedz się więcej na temat: Jabra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama