MegaMisja i #SuperKoderzy – programy, które rozwijają cyfrowe umiejętności uczniów

Jak uczyć dzieci bezpiecznego korzystania z internetu? Na czym polega netykieta i jak nauczyć młodych odróżniania fake newsów od prawdziwych informacji? Jak wykorzystać roboty na lekcji języka niemieckiego? W znalezieniu odpowiedzi na te pytania pomoże Fundacja Orange oraz bezpłatne programy edukacyjne MegaMisja i #SuperKoderzy. Dzięki nim uczniowie i nauczyciele dowiedzą się jak wykorzystywać cyfrowe technologie w sposób mądry i kreatywny, rozwijając przy tym swoje kompetencje.

68,2% dzieci i młodzieży nigdy lub prawie nigdy nie opublikowało w sieci zdjęcia swojego autorstwa, a 76,6% nie stworzyło niczego przy użyciu aplikacji mobilnej, np. obrazka narysowanego na telefonie lub tablecie - wynika z badań EU Kids online 2018. Dzieciom i młodzieży brakuje umiejętności związanych z choćby odrobinę bardziej zaawansowanymi zagadnieniami. Odpowiedzią na te potrzeby są programy edukacyjne stworzone przez Fundację Orange. Do tej pory z MegaMisji skorzystało 20000 dzieci, a z #SuperKoderów - ponad 7000. Od września do każdego z nich dołączy kolejne 150 szkół. 

Tegoroczny nabór do MegaMisji (dla klas 1-3) oraz #SuperKoderów (dla klas 4-8) potrwa do 15 maja do godz. 17:00. Szkoły mogą zgłaszać się do programów (obu lub tylko jednego z nich), wypełniając prosty formularz online na stronie www.fundacja.orange.pl/rekrutacja. Udział w MegaMisji oraz #SuperKoderach daje korzyści zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz szkole. Dzięki programom dzieci nauczą się m.in. zasad bezpiecznego korzystania z sieci oraz poznają sposoby na prawdziwie kreatywne używanie smartfonów. Nauczyciele wezmą udział w szkoleniu, na którym dowiedzą się, w jaki sposób przekazywać tę niekiedy trudną i szybko zmieniającą się wiedzę. Pedagodzy będą mogli skorzystać z gotowych scenariuszy lekcji, a szkoły otrzymają na własność pomoce edukacyjne (MegaMisja) lub grant na zakup sprzętu (#SuperKoderzy).

- Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do zgłoszenia się do bezpłatnych programów MegaMisja i #SuperKoderzy. Nauczyciele będą mogli rozwinąć swoje cyfrowe umiejętności i skorzystać z inspirujących scenariuszy zajęć. Szkoły dostaną granty i nagrody, a uczniowie nauczą się bezpiecznego, kreatywnego i mądrego poruszania się w cyfrowym świecie - zachęca Ewa Krupa, Prezes Fundacji Orange.

MegaMisja oraz #SuperKoderzy są objęte patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Więcej informacji: www.megamisja.pl oraz www.superkoderzy.pl. Infolinia: 508-523-383.

Źródło danych: EU Kids online 2018 Polska

 

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy