Męski wypad na weekend – Szwajcaria

Jedni wolą czas wolny spędzić w męskim gronie na rybach, inni preferują męski wieczór gier komputerowych. Jeszcze inna grupa preferuje zwiedzanie świata i chce się dobrze bawić podczas podróży zagranicznych. Jeżeli planujesz kilka dni wolnego z kumplami, to może warto wybrać się na nietypowy wyjazd i wybrać Szwajcarię? Sprawdźmy więc jakie atrakcje na Was czekają i jak oszczędzić na wyjeździe dzięki atrakcyjnej cenie franka! Na tej liście z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje dla lubiących zwiedzać

Wbrew pozorom pobyt w Szwajcarii to możliwość zobaczenia wielu ciekawych dzieł sztuki. Nie każdy męski wypad musi opierać się o imprezę. Dla lubiących zabytki i sztukę Szwajcaria ma do zaoferowania kilka ciekawostek. Oto przykładowe z nich:

Zamek Chillon

To najczęściej odwiedzany historyczny budynek w Szwajcarii. Usytuowany jest na wodzie i przez kilka stuleci służył za siedzibę Sabaudczyków. Był także posterunkiem celnym.

Fundacja Beyeler

To muzeum w Riehen, które prezentuje prywatną kolekcję dzieł sztuki, w której dostępnych jest 140 dzieł sztuki nowoczesnej. To kluczowy element podróży dla osób uwielbiających między innymi sztukę Picassa, którego aż 23 dzieła można tam znaleźć.

Muzea w Zurichu

W samym Zurichu jest kilka muzeów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów sztuki. Są to między innymi Kunsthaus Zürich, Museum Rietberg, Kunsthalle Zurich. W sieci można znaleźć bardzo wiele informacji o aktualnych i planowanych wystawach dzieł sztuki. Grafik muzeów jest naprawdę napięty!

Męski wyjazd dla aktywnych

Dla tych którzy lubią spędzać czas aktywnie, Szwajcaria również ma wiele do zaoferowania. Nawet dla osób z ograniczonym budżetem. Planując zwiedzanie wszystkich cudów natury trzeba przygotować się na niemałe koszty związane z transportem i noclegami. Aby nie nadwyrężyć budżetu warto poszukać atrakcyjnej ceny franka. Jedną z najlepszych ofert można znaleźć w internecie. Kantor internetowy oferuje jeden z najlepszych kursów franka. Wszelkie informacje odnośnie aktualnej ceny  franka i możliwości jakie daje kantor online możecie znaleźć na https://internetowykantor.pl/kurs-franka/. Mając już zapas środków na koncie warto uwzględnić w swojej podróży parę ciekawych miejsc. Oto kilka z wielu ważnych punktów podróży:

Jungfraujoch

To już ponad 100-letnie koleje, które umożliwiają podróż do najwyżej położonej stacji na wysokości 3454 m.n.p.m, będącej elementem Swiss Alps Jungfrau-Aletsch, wpisanego na listę UNESCO.

Największy wodospad na Renie

Wizyta nad największym europejskim wodospadem to nie lada gradka dla fanów aktywnego wypoczynku. Atrakcję można uzupełnić podróżą statkiem po basenie Renu i wśród skał w pobliżu wodospadu.

Creux du Van

To pionowe skalne ściany, których wysokość sięga 160 metrów. To naturalny amfiteatr powstały wśród skał. Piękne, zapierające dech w piersiach widoki.

Szwajcarskie imprezy

Męski wypad to dla niektórych ciekawe imprezy i wydarzenia towarzyskie. W stolicy, w okresie letnim jest mnóstwo atrakcji dla wielbicieli dyskotek i wypoczynku. Dla mężczyzn jest nawet specjalna impreza - Man’s World. To festiwal poświęcony w całości męskim rozrywkom. Co więcej, nad brzegiem jeziora Zuryskiego codziennie ma miejsce wiele koncertów, imprez plenerowych. Dla miłośników dobrej kuchni restauracje oferują mnóstwo pysznych dań i festiwali jedzenia, które mają urozmaicić czas wolny.

Szwajcaria dla każdego - wiele atrakcji na każdą kieszeń

Planując kilkudniowy wypad w męskim gronie warto rozważyć Szwajcarię. To miejsce odpowiednie dla każdego. Odnajdą się tutaj zarówno miłośnicy sztuki, natury jak i typowi imprezowicze. Dzięki atrakcyjnej wymianie walut online w kantorze internetowym kurs franka jest na tyle niski, że można naprawdę sporo zaoszczędzić podczas wyjazdu. Jeżeli rozważacie wyjazd do Zurychu lub innych zakątków Szwajcarii to porównajcie kurs franka w swoim banku, kantorze stacjonarnym oraz kantorze online. Z pewnością w tym ostatnim otrzymacie bardzo atrakcyjne warunki wymiany franka, które pozwolą zaoszczędzić i spędzić udany urlop w męskim towarzystwie.

materiały promocyjne