Po czym poznać dobry kurs angielskiego online?

Nauka angielskiego online może być bardzo przyjemna i przynosić świetne efekty, ale musimy trafić na dobrą szkołę oferującą dobry kurs. Oferta na rynku jest bardzo szeroka i nie zawsze mamy możliwość weryfikacji, która szkoła będzie najlepsza właśnie dla nas. Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, trzeba sprawdzić, czy szkoła spełnia kilka warunków. Oto ich lista oraz przykład szkoły, która może służyć za wzorzec.

Jaki jest najlepszy kurs angielskiego online?

Lekcje angielskiego online nie różnią się zasadniczo od tych, które prowadzone są stacjonarnie. Tutaj także mamy nauczyciela, mamy pomoce dydaktycznie, mamy wyznaczone godziny zajęć. Istotną różnicą jest tylko to, że nauka odbywa się przez internet, a łącznikiem pomiędzy nami i naszym lektorem jest ekran komputera, smartfona lub tabletu. Przykładem takiej szkoły językowej może być Tutlo.com. Organizowane przez tę szkołę kursy angielskiego online zawierają wszystkie potrzebne i doceniane przez uczniów elementy. Przyjrzyjmy się im.

Nauka angielskiego online ‒ wybór lektora

Kurs angielskiego online powinien oferować możliwość wyboru lektora. To my decydujemy, czy chcemy uczyć się z polskim nauczycielem, czy może native speakerem. Jeszcze lepiej, jeśli mamy możliwość wyboru native speakera z kraju, który szczególnie nas interesuje, na przykład Amerykanina, Irlandczyka, Australijczyka. Dlaczego? Każdy z nich będzie miał inny akcent i zdradzi nam inną mowę potoczną, która wykształciła się w danym regionie.

Szeroki zakres tematów lekcji i wiele poziomów zaawansowania

Najlepsze szkoły pozwalają uczyć się angielskiego na każdym poziomie zaawansowania. Organizują kursy, na których można przygotować się do egzaminów, rozmów o pracę, do testów certyfikacyjnych. Dają też opcję nauki pracownikom firm, a także całym rodzinom, które mogą korzystać z jednego konta. Szukajmy właśnie takich szkół, które pozwolą nam przejść przez każdy etap zaawansowania. Daje to poczucie stabilności i pewność, że przy kolejnym poziomie nie będziemy musieli szukać sobie nowego miejsca do nauki.

Łatwe dopasowanie lekcji do planu dnia

Dobry kurs angielskiego pozwala nam na łatwe dopasowanie lekcji do naszego codziennego planu zajęć. Chodzi o to, abyśmy mogli uczyć się o różnych godzinach w dowolne dni. Dla wielu osób jedynym możliwym dniem na naukę jest sobota. Dlatego sprawdzajmy, czy zajęcia w wybranej przez nasz szkole dobywają się właśnie w ten dzień tygodnia. Dobrze, jeśli możemy rezerwować godziny lub podejrzeć, czy nasz ulubiony lektor będzie mógł z nami porozmawiać. 

Brak barier technologicznych

Szkoła online ucząca języka angielskiego musi spełniać pewne warunki, jeśli chodzi o sposób łączenia się z kursantami. Zajęcia muszą odbywać się na urządzeniach różnych rodzajów. Niezależnie, czy będziemy chcieli się uczyć na komputerze, przy pomocy tabletu na systemie iOS, czy też telefonu z Androidem, doznania z nauczania muszą być takie same, a w najgorszym przypadku podobne. Sprawdźmy przed podjęciem nauki, czy faktycznie program lub też aplikacja do zajęć są kompatybilne z naszym sprzętem.

Darmowa lekcja próbna

To coś, co staje się powoli standardem. Darmowa lekcja pozwala nam zapoznać się ze sposobem prowadzenia zajęć. Daje pewien wgląd w metody nauczania w danej szkole. Poza tym mamy szansę poznania lektora lub lektorów i sprawdzenia, jak działa samo narzędzie do szkolenia.

Dostęp do darmowych materiałów edukacyjnych

Dobra uczelnia online pozwala swoim kursantom na pobieranie darmowych materiałów do nauki i powtórek. Są to e‑booki, dostęp do bloga z gramatyką i ćwiczeniami, wykresy i infografiki, które pozwalają uczniom przyswoić wiedzę w bardziej przystępny sposób.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy