Słuchawki Bluetooth od Xiaomi – czy warto?

Możliwość korzystania z urządzeń bez kabli sprawia, że użytkowanie takich sprzętów staje się łatwiejsze. W przypadku wielu rozwiązań ma to szczególne znaczenie, czego doskonałym przykładem są słuchawki. Czy brak przewodów ma wyłącznie zalety? Które słuchawki Bluetooth od Xiaomi warto wybrać?

Słuchawki Bluetooth - co warto wiedzieć?

Popularność tego rozwiązania stale rośnie, a to głównie ze względu na jego wygodę. Użytkownicy zamieniają słuchawki przewodowe na takie, które nie wymagają podłączania jakichkolwiek kabli. Dzięki temu nie jesteśmy skrępowani przewodami, choćby słuchając muzyki w czasie uprawiania sportu.

Obecnie zainteresowani takim produktem mają do wyboru kilka rodzajów słuchawek Bluetooth, a w tym:

 • Douszne - czyli takie, które opierają się na małżowinie usznej. Umieszczane są prostopadle do ucha. Otwarta konstrukcja może jednak powodować, że słyszane dźwięki mogą mieszać się z tymi, które dochodzą z otoczenia.
 • Dokanałowe - mają niewielkie rozmiary, są lekkie, a umieszcza się je w kanale usznym. Ich plusem jest to, że izolują hałas dochodzący z zewnątrz. Jeśli będą odpowiednio dopasowane, to nie wypadną z ucha nawet podczas gwałtowanych ruchów głową.
 • Nauszne - ten rodzaj słuchawek nie nadaje się do użytkowania podczas uprawiania aktywności fizycznej, natomiast sprawdza się doskonale w czasie oglądania filmów czy do słuchania muzyki. Wyróżniamy słuchawki wokółuszne, które w całości otaczają uszy oraz typowe nauszne, które leżą bezpośrednio na uchu.


Dla kogo przeznaczone są słuchawki Bluetooth? Tak naprawdę dla prawie każdego. Przede wszystkim jednak powinni po nie sięgnąć ci, którzy chcą słuchać muzyki podczas uprawiania aktywności fizycznej. Niewygodne będzie używanie wtedy sprzętu przewodowego - może to utrudniać ruchy, a same słuchawki mogą łatwo spadać. Jednak nawet w domu, kiedy leżymy w fotelu czy w łóżku, wygodniej nam będzie korzystać z bezprzewodowego rozwiązania.

Jak można korzystać ze słuchawek Bluetooth? Potrzebujemy urządzenia, które będzie źródłem dźwięku, np. smartfona. Musi ono obsługiwać technologię Bluetooth. Możliwe jest również przesyłanie dźwięku drogą radiową i przez Wi-Fi, ale Bluetooth znakomicie się sprawdzi. Na sprzęcie, takim jak telefon, musimy zaznaczyć, że chcemy się połączyć ze słuchawkami.

Czy zatem słuchawki Bluetooth są pozbawione wad?

Można ich wskazać co najmniej kilka:

 • Konieczność ładowania - czas używania ich bez konieczności podłączania do ładowarki powinien być jak najdłuższy.
 • Kompresja dźwięku - możliwe, że zauważalna będzie różnica w jakości dźwięku przetworzonego przez system, choć oczywiście zależy ona również od używanego modelu słuchawek.

Jak wybrać słuchawki Bluetooth?

Żeby kupić odpowiednie słuchawki, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, od których zależą możliwości urządzenia. Chociaż nie jest to duży sprzęt, to w jego przypadku znaczenie ma wiele cech. Oto one:

 • Obsługiwana wersja Bluetooth - dostępne są różne wersje technologii, która umożliwia nam łatwe i szybkie przysyłanie danych na niewielkiej odległości. Według oficjalnej specyfikacji Bluetooth 5.0 zapewnia 2 razy szybszy transfer niż wersja 4.2, co oznacza, że możemy odbierać i wysyłać większą ilość danych. Ponadto Bluetooth 5.0 daje 4 razy większy zasięg. Najlepiej, żeby słuchawki obsługiwały jak najwyższy wariant tej technologii.
 • Czas działania - uzależnione jest to przede wszystkim od pojemności baterii. Im dłużej będzie można korzystać ze słuchawek bez ładowania, tym oczywiście lepiej. Większości użytkownikom wystarczy kilka godzin słuchania.
 • Kompatybilność - słuchawki powinny współpracować z popularnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Android czy iOS. Warto upewnić się, czy będą one współgrały np. z konkretnym smartfonem.
 • Zasięg - jak daleko można się znajdować od urządzenia, które stanowi źródło dźwięku, żeby możliwe było słuchanie? Około 10 metrów wystarczy, żebyśmy mogli się wygodnie poruszać po mieszkaniu i słuchać bez zakłóceń.  
 • Dodatkowe funkcje - np. automatyczne wykrywanie wyjęcia słuchawek, asystent głosowy, odbieranie/kończenie połączeń.


Słuchawki Bluetooth od Xiaomi - które wybrać?

W ofercie Xiaomi znajduje się co najmniej kilka modeli słuchawek Bluetooth, które dostępne są w atrakcyjnych cenach. Oto przykładowe sprzęty, które zaspokoją potrzeby wielu użytkowników:

 • Mi True Wireless Earbuds Basic 2 - umożliwiają one słuchanie muzyki nawet przez 12 godzin bez ładowania. Po sparowaniu będą automatycznie łączyć się z telefonem. Obsługują Bluetooth 5.0 i zaawansowaną technologię audio. Muzyka, jak i rozmowy telefoniczne są pozbawione zakłóceń. Dzięki silikonowym nakładkom, słuchawki idealnie dopasowują się do kształtu uszu.
 • Mi True Wireless Earphones 2 - dzięki dedykowanemu etui można słuchać za pomocą tych słuchawek muzyki nawet przez 14 godzin. Uruchamiają się one automatycznie po włożeniu do ucha i zapewniają redukcję szumów z otoczenia. Żeby zatrzymać muzykę, wystarczy wyjąć słuchawkę. Sprzęt obsługuje technologię Bluetooth 5.0. Czas ładowania się baterii słuchawek wynosi do godziny.
 • Xiaomi Mi True Wireless Earbuds - idealnie mieszczą się w uszach, dzięki czemu nie wypadają z nich. Są lekkie i zapewniają stabilne połączenie dzięki modułowi Bluetooth 5.0. Działają do 4 godzin. Są wyposażone w dotykowe panel, który jednym dotknięciem umożliwia odebranie połączenia czy włączenie muzyki. Zasięg wynosi w ich przypadku do 10 m.


Słuchawki Bluetooth mogą się przydać każdemu, kto lubi słuchać muzyki. Dzięki nim można to robić bez przeszkadzania innym domownikom. Warto jednak postawić na taki model, który zapewni wysoką jakość dźwięku i jak najdłuższy czas korzystania bez konieczności ładowania.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy