Spokeo i Infonumer – serwisy internetowe, które warto odwiedzić

Internet to dziś miejsce niemal nieograniczonych możliwości, z których każdy użytkownik korzysta na swój własny sposób. Największą popularnością wydają się cieszyć portale społecznościowe – codziennie korzystają z nich bowiem miliardy użytkowników z całego świata. W ostatnich latach furorę robią też serwisy streamingowe, które kuszą użytkowników między innymi ogromnymi bibliotekami multimediów czy przystępnymi zasadami rozliczenia. Nie należy jednak zapominać o nieco bardziej tradycyjnych serwisach internetowych, które także starają się wychodzić naprzeciw coraz to bardziej rosnącym oczekiwaniom użytkowników sieci. Niektóre z nich stawiają na szeroko rozumianą rozrywkę, inne są użytecznymi narzędziami do zdobywania wiedzy i umiejętności, a jeszcze inne specjalizują się w plotkach czy newsach. Poniżej znajdziecie rekomendacje dwóch serwisów internetowych, które mogą wam się przydać w codziennym serfowaniu w sieci.

Rozrywka, filmy i seriale na Spokeo

Sieć dziś pozwala między innymi zdobywać nową wiedzę i umiejętności oraz poszerzać zakres naszych kompetencji - większość z nas jednak korzysta z internetu dla rozrywki. To właśnie z myślą o takich osobach rozwijają się portale społecznościowe czy serwisy internetowe - nie brakuje też rosnących w siłę streamingów i rozgłośni radiowych online. Wyjątkowo ciekawym miejscem w polskiej sieci jest serwis Spokeo, który zdaje się łączyć w sobie najciekawsze cechy portali internetowych. Na jego łamach znajdziemy przede wszystkim mnóstwo informacji dotyczących najnowszych filmów i seriali. Zapoznać się możemy z ich zwiastunami, opisami, zwiastunami, obsadą - sprawdzimy też dostępność poszczególnych tytułów na platformach streamingowych. Miłośników show-biznesu przyciągnąć mogą plotki i informacje zakulisowe związane z gwiazdami i celebrytami. To jednak zaledwie część z możliwości serwisu. Spokeo to także gry i najnowsze technologie - znajdziemy tu rankingi, zapowiedzi, premiery, wymagania sprzętowe czy specyfikacje najnowszych urządzeń i produkcji. Znajdziemy tu także liczne rankingi, filmografie najlepszych aktorów czy możliwość oceniania poszczególnych produkcji - dzięki temu wybór ciekawego filmu lub serialu nie powinien już nigdy stanowić większego problemu.

Internet - nie tylko rozrywka

Internetowe serwisy rozrywkowe niewątpliwie zasługują na naszą uwagę - nie samą rozrywką jednak człowiek żyje i warto wykorzystywać sieć także w innych przypadkach. Może ona nam posłużyć zarówno jako narzędzie pracy i nauki, jak i do zdobywania informacji o otaczającym nas świecie. Z pomocą przychodzą tutaj różnorodne witryny, bazy danych i wyszukiwarki, które błyskawicznie pozwalają nam odnaleźć interesujące nas wyniki. Sami internauci potrafią się także informować i ostrzegać o zagrożeniach, które czyhają na nich chociażby ze strony oszustów i naciągaczy. Ogromne możliwości to także ogromne ryzyko - świetnym przykładem są tutaj chociażby wszechobecne dziś smartfony, za pośrednictwem których wielu z nas dokonuje płatności czy przechowuje swoje dokumenty. Nic więc dziwnego, że ofiarami przestępców często padamy właśnie za pośrednictwem urządzeń mobilnych. To właśnie dlatego w wielu z nas zaniepokojenie budzi chociażby nieznany numer na wyświetlaczu naszego telefonu. Kto do nas dzwoni? Okazuje się, że można to sprawdzić właśnie za pośrednictwem sieci.

Dzwoni nieznany numer - kto to?

Połączenie z nieznanego numeru telefonu nie zawsze musi oznaczać bezpośrednie zagrożenie. Najczęściej tego rodzaju zdarzenie to zwyczajna pomyłka, która wyjaśnia się już po kilku sekundach. Z nieznanego nam numeru kontaktować się mogą także przedstawiciele usługodawców, z którymi mamy umowy - mowa tu o bankach, sklepach czy operatorach sieci komórkowych. Tego rodzaju połączenie może też wychodzić od kogoś z naszych bliskich lub znajomych, którzy zmienili numer lub z jakiegoś powodu utracili dostęp do starego identyfikatora. Duża część połączeń z nieznanych numerów to jednak połączenia niechciane - od nachalnych przedstawicieli handlowych czy ankieterów, z którymi rzadko mamy ochotę rozmawiać (zwłaszcza w pracy czy szkole). Osobną kategorię stanowią też naciągacze i oszuści, którzy wykorzystują naszą nieuwagę i naiwność - są oni szczególnie groźni w przypadku seniorów i dzieci, którzy są szczególnie podatni na tego typu ataki. Czy można sprawdzić, do kogo należy konkretny numer telefonu? Nie zawsze jest to możlwie - w wielu przypadkach może nam jednak pomóc internet.

Kto dzwoni? Sprawdź na Infonumer

Z pomocą w identyfikacji pochodzenia danego numeru telefonu może przyjść nam internet - przykładem jest tu serwis Infonumer, który za opłatą pozwala na skorzystanie z bazy danych, która w dużej mierze stworzona została przez samych internautów. To właśnie oni dzielą się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat konkretnych numerów. Dzięki temu dowiemy się zarówno o potencjalnie niebezpiecznych połączeniach (i da nam to na przykład możliwość dodania ich na czarną listę), jak i przekonamy się, które numery skojarzone są na przykład z bankami czy firmami telekomunikacyjnymi. Infonumer zbiera dane, które udostępniają sami internauci - nie zawsze znajdziemy więc stuprocentowo satysfakcjonujące informacje. Nadal jest to jednak alternatywa dla klasycznej wyszukiwarki, w której znacznie trudniej odnaleźć konkretne informacje. Nic więc dziwnego, że cieszy się on sporym zainteresowaniem - podobnie zresztą jak wspomniane wcześniej Spokeo. Oba serwisy z całą pewnością warto odwiedzić i samodzielnie wyrobić sobie zdanie na ich temat.

.