Cyborg Dragon to marsjański łazik, nad którym pracuje SpaceX z Teslą?

Elon Musk wspomniał jakiś czas temu o Cyborg Dragonie. Niestety, nie powiedział, o co dokładnie chodzi, ale krążą pogłoski, że jest to marsjański łazik, bo w projekcie uczestniczy SpaceX i Tesla.

W kwietniu szef Tesli napisał na swoim profilu na Twitterze, że buduje Cyborg Dragona. Przez dwa miesiące nie ujawnił kompletnie żadnych szczegółów na ten temat. Wczoraj jednak Musk napisał, że tajemnicza maszyna jest już prawie gotowa.

Na opublikowanej niedawno prezentacji firmy Tesla pojawił się częściowo przykryty płachtą tajemniczy pojazd. Na pierwszy rzut oka nie wygląda on na prototyp nadchodzącego Modelu Y.

Jeśli dobrze przyjrzymy się nadwoziu, to odniesiemy wrażenie, że to mocno zmodyfikowana wersja Modelu 3, przeznaczona do zadań specjalnych w ciężkim terenie.

Reklama

Tajemniczy pojazd od Tesli. Fot. Tesla.

Musk odpowiedział na twitta Freda Lamberta, który w swojej notce pokazał grafikę Modelu S, zmodyfikowanego w stylu Mad Maxa. Wcześniej pojawiła się też ciężarówka Semi w tym stylu.

Jakiś czas temu w sieci pojawił się też animowany film z Elonem Muskiem w roli głównej. Mogliśmy tam zobaczyć jego dokonania i plany na przyszłość. Na końcu filmu pojawił się Roadster, w którym szef Tesli pędził po powierzchni Czerwonej Planety.

Całkiem możliwe, że ta wizja spodobała się Muskowi i postanowił ją zrealizować. No cóż, pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka dni na oficjalne informacje. Wtedy dowiemy się, czy chodzi o marsjański łazik czy może pojazd w stylu Mad Maxa.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Twitter

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy