Jak i gdzie oglądać historyczny lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Wielkimi krokami nadchodzi kolejne wielkie wydarzenie dla amerykańskiego przemysłu kosmicznego. Jest nim pierwszy oficjalny lot astronautów do kosmicznego domu na pokładzie kapsuły Dragon-2 od SpaceX.

NASA przygotowuje ciekawe atrakcje związane z listopadowym lotem dla wirtualnej społeczności fanów agencji i eksploracji kosmosu. Na swoich profilach na największych serwisach internetowych, agencja będzie publikowała materiały multimedialne, dzięki którym każdy będzie mógł się poczuć tak, jakby sam brał udział w locie w kosmos.

Zachęcamy Was do śledzenia kanału YouTube () należącego do NASA oraz np. Twittera (). Jeśli jesteście zainteresowano obejrzeniem na żywo lotu astronautów do kosmicznego domu, to będziecie mogli to uczynić w telewizji NASA ().

Reklama

W pierwszym oficjalnym locie załogowym kapsułą Dragon-2 od firmy SpaceX weźmie udział trzech astronautów i jedna astronautka, a mianowicie Michael Hopkins, Victor Glover, Soichi Noguch i Shannon Walker. Trójka z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a czwarty z Japonii.

NASA ogłosiła, że start misji ma nastąpić w nocy 15 listopada czasu polskiego. Będzie to już drogi start załogowej misji, która przygotowywana jest przez firmę Elona Muska. Pierwszy lot do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej był testowym i miał miejsce w maju bieżącego roku. Dwaj astronauci bezpiecznie powrócili na Ziemię we wrześniu.

Oficjalna misja NASA/SpaceX ma potrwać do wiosny przyszłego roku. Wówczas cała czwórka ma wrócić na Ziemię na pokładzie kapsuły Dragon-2, a nie jak do tej pory się to odbywało, w kapsule Sojuz. Niebawem loty do kosmicznego domu będą organizowane również za pomocą pojazdu Starliner od Boeinga.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA / Fot. NASA

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama