Potężna rakieta SuperHeavy już na platformie. Zobacz na zdjęciach, jaka jest wielka

Elon Musk pochwalił się swoim nowym prototypem rakiety SuperHeavy w wersji Booster 4. To ona ma posłać w dziewiczy lot w kosmos statek Starship. Sierpień zapowiada się wyśmienicie.

Booster 4 stoi już przy wierzy startowej, a Starship SN20 jeszcze dziś ma być zainstalowany na rakiecie. Sama rakieta budzi podziw. Jest to ogromny pojazd, w którym zainstalowano aż 29 potężnych silników Raptor.

SN20 to najbardziej zaawansowany dotąd prototyp statku Starship. Został on wyposażony w płytki termoablacyjne. Mają one za zadanie chronić stalowy korpus przed wysoką temperaturą, która będzie towarzyszyć przejściu przez atmosferę.

Reklama

Inżynierowie SpaceX mają już komplet danych, który pozwala im przeprowadzić najbardziej oczekiwany przez wszystkich dziewiczy lot w kosmos całego zestawu. Po locie, Starship ma wylądować w okolicach hawajskiej wyspy Kauai, a SuperHeavy w wodach Zatoki Meksykańskiej.

Jeszcze nie ma pewności, kiedy nastąpi start, ale eksperci uważają, że od tego wydarzenia może dzielić nas tylko kilka tygodni. Trzymamy kciuki za pomyślny przebieg całego lotu, bo to będzie oznaczało, że już w przyszłym roku ludzkość wzbogaci się o potężny system transportu kosmicznego, który pozwoli nam wrócić na Księżyc i polecieć na Marsa.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX/Elon Musk / Fot. Elon Musk

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy