Przeżyjcie z NASA lądowanie na Księżycu, które miało miejsce 50 lat temu

Amerykańska Agencja Kosmiczna przygotowała mnóstwo atrakcji z okazji historycznego lądowania ludzi na powierzchni Srebrnego Globu. Dzięki nim będziecie mogli poczuć się, jakbyście sami zdobywali Księżyc.

Na specjalnie przygotowanej przez NASA witrynie internetowej, możecie w czasie rzeczywistym +50 lat śledzić postęp i przeżywać cały przebieg misji Apollo 11 w drodze na naturalnego satelitę naszej planety. Aż ciężko sobie wyobrazić, że start misji nastąpił dokładnie pół wieku temu, 16 lipca 1969 roku.

NASA udostępniła rozmowy astronautów na kanale radiowym z centrum kontroli lotów, ujęcia z kamer, fotografie, a nawet informacje o technologiach, które były używane w całej misji. Wyobraźcie sobie, że przez kolejne dni możecie żyć tym największym w historii ludzkości kosmicznym dokonaniem, a to wszystko za pośrednictwem swoich komputerów lub smartfonów.

Reklama

Wystarczy, że wejdziecie na dedykowaną witrynę (). Bawcie się dobrze i zapamiętajcie swoje wrażenia. Już w 2024 roku będziecie mogli przeżyć to jeszcze raz, tym razem na żywo, gdy NASA wyśle na Księżyc pierwszą w XXI wieku załogową misję w ramach projektu Artemida.

Według informacji podanych przez administratora agencji, tym razem po powierzchni Księżyca jako pierwsza będzie spacerowała kobieta. Na razie nie wiadomo, która z astronautek nią będzie, ale bez względu na to, możemy oczekiwać, że będzie to niezwykłe wydarzenie.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. NASA

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy