SpaceX ukończyło Starhoppera. Elon Musk pokazał prototyp statku Starship na zdjęciu

W końcu stało się rzeczywistością to, co szef SpaceX zapowiadał i obiecywał od dawna. Testowy prototyp statku Starship został złożony do kupy i pospawany w ośrodku w Teksasie, więc teraz nadszedł czas na eksperymenty.

Fani SpaceX i Elona Muska oraz entuzjaści przemysłu kosmicznego i eksploracji kosmosu do końca nie wierzyli, że budowany w Boca Chica mały prototyp statku Starship naprawdę będzie brał udział w eksperymentach, które pozwolą zbudować jego pełnowymiarową wersję ().

Prace były prowadzone niezwykle szybko, a wszystko odbywało się pod chmurką. To wskazywało na jakiś rodzaj pomniku dla najpotężniejszej rakiety i statku kosmicznego zbudowanego w historii ludzkości. A jednak Elon Musk kolejny raz nas zaskoczył. Znowu pozytywnie.

Reklama

Miliarder umieścił na swoim profilu na Twitterze prawdziwe zdjęcie gotowego do boju Starhoppera i napisał, że testowa rakieta Starship jest już ukończona w ośrodku w Teksasie. To jest aktualne zdjęcie, a nie render. Chociaż zdjęcie przypomina wcześniejszy render, naprawdę nim nie jest, ale trzeba przyznać, że przeszło przez Photoshopa. Na zamieszczonym zdjęciu pokazaliśmy subtelne różnice.

Render od Muska (po lewej), zdjęcie od Muska (po środku) i rzeczywiste zdjęcie od fanów SpaceX (po prawej). Fot. Elon Musk/SpaceX/Twitter.

Tak czy inaczej, rakieta prezentuje się pięknie i również pięknie błyszczy. Przypomnijmy, że wykonana jest ze stali nierdzewnej. W prototypie zainstalowano trzy potężne silniki Raptor, które napędzane są ciekłym metanem i ciekłym tlenem. Z przecieków wynika, że pierwszych testów skokowych rakiety możemy spodziewać się za miesiąc lub dwa.

Starship umożliwi podróż ludzi na Księżyc, Czerwoną Planetę i dalej, ale zanim to się stanie, będziemy świadkami testów jego prototypu. Nazwany on został Starhopper, bo będzie podskakiwał na wysokość do 5 kilometrów, jak kiedyś Grasshopper (Falcon).

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/SpaceX/Twitter / Fot. Elon Musk/SpaceX/Austin Barnard

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy