Zapraszamy na zwiedzanie Starbase z Elonem Muskiem. Tam buduje Starshipa [WIDEO]

Fani przemysłu kosmicznego, firmy SpaceX i samego Elona Muska, z kanału Everyday Astronaut, poprosili go, by oprowadził ich po Starbase, czyli teksańskim gwiezdnym miasteczku, w którym buduje Starshipa i SuperHeavy.

Materiał składać się będzie z trzech części. Pierwsza trwa 53 minuty i właśnie została opublikowana na kanale ekipy na serwisie YouTube. Film powstał dzięki patronom kanału. Jeśli interesuje Was wszystko to, co dzieje się w Starbase, to możecie wesprzeć działania ludzi z Everyday Astronaut.

W pierwszym filmie możecie zobaczyć m.in. High Bay, czyli ośrodek budowy prototypów Starshipa i SuperHeavy, a także dowiedzieć się więcej na temat budowy najpotężniejszego systemu transportu kosmicznego oraz planów na przyszłość.

Reklama

Oczywiście, ludziom z Everyday Astronaut bezustannie towarzyszy Elon Musk, który oprowadza ich po ośrodku, odpowiada na ich pytania i przy tym ujawnia ciekawe plany na lot na Księżyc czy pierwszą wyprawę na Marsa. Jeśli zastanawiacie się, co będzie działo się w najbliższych tygodniach w Starbase, to koniecznie obejrzyjcie cały materiał.

Przypominamy, że obecnie załoga Elona Muska zbudowała już Booster 4 rakiety SuperHeavy i wyposażyła go w 29 silników Raptor. W najbliższych dniach rakieta ma zostać przetransportowana na stanowisko startowe i przetestowana. Podobnie niebawem stanie się z prototypem statku Starship o oznaczeniu SN20.

Źródło: GeekWeek.pl/Everyday Astronaut / Fot. Everyday Astronaut

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy