2011 rok - początek produkcji "zabójcy LCD"

W zasadzie każdą informację na temat AUO można zacząć od tego jaka to mało rozpoznawalna, a zarazem bardo istotna dla światowego rynku wyświetlaczy firma. I tym razem można by wyrazić się w takim tonie gdyż tajwański potentat będący dostawcą podzespołów do telewizorów i laptopów większości renomowanych marek ogłosił swoje plany odnośnie dwóch kluczowych technologii na najbliższe lata.

AU Optronics informuje, że w tym roku dwukrotnie zwiększy udział produkcji paneli LED w całkowitej produkcji LCD. Ekrany ciekłokrystaliczne z podświetlaniem diodowym mają stanowić 20 proc. całkowitej produkcji (w zeszłym roku było to 10 proc.). Z kolei jeżeli chodzi o kategorię wyświetlaczy do komputerów przenośnych to ekrany LED mają już całkowicie wyeliminować LCD z tradycyjnym podświetlaniem stanowiąc 100 proc. produkcji.

Technologia LED w niedługim czasie zyskał ogromną popularność. O ile w kategorii telewizorów cały czas te z podświetlaniem diodowym są w pewnym sensie rarytasem, tak kupując nowy laptop trudno o taki, który by nie był LED.

Reklama

Jeżeli natomiast chodzi o OLED (określanym mianem "zabójcy LCD") to AUO twierdzi, że do końca tego roku skompletuje już linię produkcyjną, która pozwoli mu od 2011 wytwarzać małe i średnie wyświetlacze. Po ekranach, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie przyjdzie czas na telewizory.

JakiTelewizor.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy