Aplikacja Popcorn Time powraca

Popcorn Time. przez niektórych nazywany "Netfliksem dla pirackich filmów", zniknął kilka lat temu „zmuszając” ludzi do zapłaty abonamentu za serwisy streamingowe. Wygląda jednak na to, że aplikacja powróciła – nie wiadomo jednak, na jak długo.

Popcorn Time udostępnił na Twitterze wpis, który sugeruje powrót ze względu na epidemię koronawirusa. Aplikacja pierwotnie pojawiła się 2014 roku i oferowała darmowy streaming dla wszystkich zainteresowanych - program obejmował także najnowsze premiery kinowe. Oczywiście całość korzystała z nielegalnych źródeł, działając na zasadzie podobnej jak np. popularny kiedyś w Polsce Kinomaniak.tv.

Cały program działa na zasadzie streamingu nie wymagając od użytkownika pobierania dodatkowych plików. Popcorn Time umożliwiał użytkownikom - zarówno tym komputerowym jak i mobilnym, gdyż aplikacja pojawiła się na Androidzie - oglądanie filmów czy seriali bezpośrednio z chmury. Aplikacja strumieniowała w czasie rzeczywistym torrent z danym materiałem wideo, dzięki czemu nie jest wymagana konieczność zapisywania go na dysku.

Reklama

Nie wiadomo jednak, przez ile program będzie dostępny w sieci. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama