Arqiva pomoże polskim platformom w ekspansji

Arqiva, firma świadcząca usługi z zakresu infrastruktury komunikacyjnej, a także usługi medialne, nabyła dodatkową pojemność na satelicie Eutelsat HOT BIRD (13°E). Arqiva zamierza ekspandować na nowe rynki w Europie, na których popyt na HDTV stale wzrasta. Arqiva ma na myśli Polskę, Grecję i Włochy.

W ramach planów ekspansji, Arqiva zbuduje w Warszawie światłowodowy point-of-presence (PoP) - punkt udostępniania usług. Będzie to uzupełnienie do ekspansji firmy na polskim rynku, oferując tam możliwość przekazania kanałów z powrotem do Wielkiej Brytanii do dalszej dystrybucji.

Nowy "punkt obecności" oznacza, że firma może dostarczać innym podmiotom usługi Cyfrowego Polsatu, nc+, naziemnej telewizji cyfrowej, jak również sieci kablowych i platform IPTV. Arqiva ma również satelitarne usługi dystrybucyjne dla dystrybucji treści w całej Polsce i Europie.

Barrie Woolston, dyrektor handlowy Arqiva, powiedział: - Jest to doskonała okazja dla nadawców i właścicieli treści na świadczenie usług HD na kluczowych rynkach europejskich. Jako niezależny operator, Arqiva jest zobowiązany do wspierania planów ekspansji swoich klientów w całej Europie.

Reklama

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: nC+ | Cyfrowy Polsat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy