Brytyjczycy wolą HD DVD

Jak dotąd zarówno HD DVD, jak i Blu-ray, nie są w stanie wyprzeć DVD lub chociażby zbliżyć się tego standardu na pozycję, która mogłaby stanowić poważne zagrożenie. Tym niemniej HD DVD cieszy się zdecydowanie większym powodzeniem niż Blu-ray.

Zgodnie z przeprowadzonymi na terenie Wielkiej Brytanii badaniami, sprzedaż dotycząca formatów nowej generacji wynosi 4:1 na korzyść HD DVD. Zdaniem specjalistów, największe źródło przynoszące sukces HD DVD to dodatkowy odtwarzaczy, którzy można dokupić do w konsoli Xbox 360 za 129 funtów, podczas gdy odtwarzacze Blu-ray wycenione są obecnie na ok. 1000 funtów.

Należy jednak wiedzieć, że sytuacja może jeszcze się zmienić. Na chwilę obecną sprzedaż filmów oferujących jakość High Definition wyniosła w miesiącach październik-grudzień zaledwie 10 tys. Oznacza to, że nazwanie standardu Blu-ray "wielkim przegranym" byłoby obecnie bardzo nierozsądnym posunięciem, tym bardziej że w Europie nie zadebiutowała jeszcze konsola PlayStation 3, która wyposażona jest w napęd Blu-ray.

Reklama
PCArena.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy