Bułgaria ogłosi przetarg na DVB-T

Nie tylko Polska ma problemy z naziemną telewizją cyfrową. Bułgaria potwierdziła, że ogłosi kolejny przetarg na DVB-T w celu zażegnania działań prawnych i zagrożenia wysoką grzywną ze strony Komisji Europejskiej.

"Novinite" informuje, że krajowy parlament przyjął zmiany prawne, które wymagają od regulatora medialnego przygotowania nowych dokumentów przetargowych na 1 września 2013 roku, kiedy zostaną wyłączone sygnały telewizji analogowej.

Wcześniej, 150 mln nowych lewów (ok. 339 mln zł) zostanie przeznaczonych na uwolnienie częstotliwości aktualnie posiadanych przez wojsko.

Komisja Europejska kwestionuje brak przejrzystości w przyznaniu licencji na łącznie sześć multipleksów spółce Towercom ze Słowenii i Hannu Pro z Łotwy w 2009 roku. Komisja rozpoczęła postępowanie w sprawie naruszenia w połowie 2011 roku i teraz oczekuje się na ostateczną decyzję, choć może się opóźnić ze względu na decyzję Bułgarii w sprawie zorganizowania kolejnego przetargu.

Reklama

W Polsce zakończenie nadawania ostatnich analogowych programów i przejście na DVB-T zostało zaplanowane na 31 lipca 2013 roku.

Źródło informacji

SatKurier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy