Canon przymierza się do produkcji telewizorów?

Na nadchodzących targach NAB Show w Las Vegas Canon zaprezentuje 30-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Szczegółów technicznych brak, jednak plany sprzedaży jeszcze w tym roku już istnieją.

Canon oficjalnie ogłosił, że od 16 do 19 kwietnia w Las Vegas na firmowym stoisku będzie można podziwiać prototyp 30-calowego ekranu o rozdzielczości 4K. Będzie to monitor przemysłowy, którego głównym celem na wystawie będzie prezentacja materiałów z najnowszych kamer i aparatów Canona.

Jak twierdzi producent, stworzenie prototypu to wyjście naprzeciw potrzebom produkcji filmowej, która obecnie właściwie zupełnie przeszła na formę cyfrową. Monitor ma pozwolić na dokładne przeglądanie na bieżąco podczas produkcji materiałów w wysokiej rozdzielczości 4K.

Reklama

Canon twierdzi, że produkt przeznaczony będzie głównie dla branży filmowej, jako urządzenie specjalistyczne. Ma zapewnić wysoką niezawodność oraz idealną jakość obrazu. Tak właściwie to nawet na razie nie wiadomo, czy ekran jest wykonany w technologii LCD, czy może OLED?

Producent wszystkie szczegóły techniczne trzyma w ścisłej tajemnicy. Również cena na razie jest nieznana, choć nie należy przypuszczać, że będzie mógł sobie pozwolić na ten sprzęt przeciętny John Smith. Nie zdziwiłbym się, gdyby była podobna, jak cena opisywanego ostatnio na łamach Gadżetomanii monitora Eizo. Nie wspominam nawet o Janie Kowalskim, bo nie sądzę, żeby produkt pojawił się w Polsce.

Marcin Honkisz

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Canon | telewizor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy