Do DVB-T nie jest konieczna nowa antena

W głównym wydaniu "Wiadomości" padła informacja, że do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej konieczny jest zakup nowej anteny, a starą należy wyrzucić (dotychczasowe zwykłe anteny telewizyjne będzie trzeba wyrzucić). Nie jest to prawdą,

Informacja padła w czwartkowym (17 maja 2012 roku), głównym wydaniu "Wiadomości" TVP1 o godz. 19:30. Raz jeszcze przypomnijmy, że w wielu przypadkach dotychczas używana dla telewizji analogowej antena naziemna, jest w zupełności wystarczająca do odbioru DVB-T.

Jedyną konieczną w pierwszym rzędzie inwestycją jest zatem zakup tunera DVB-T lub telewizora z wbudowanym tunerem (po sprawdzeniu, czy nasz obecny telewizor nie jest już kompatybilny z DVB-T MPEG-4) i podłączenie go do obecnie używanej anteny naziemnej. Dopiero, jeśli po próbach ustawienia jej, występować będą problemy z odbiorem, zaleca się kupno nowej anteny.

Podanie nieprawdziwej informacji w programie, który jest oglądany przez miliony widzów, to okazja dla naciągaczy i oszustów, którzy będą próbowali nakłaniać ludzi do często niepotrzebnych wydatków.

Reklama

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: DVB-T | telewizja cyfrowa | telewizja publiczna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy