DVD wysokiej rozdzielczości

Obraz HD z płyty DVD? Toshiba pracuje nad technologią, dzięki której standardowe filmy nagrane w na płytach DVD będzie można przeskalować do jakości HD.

DVD Forum - organizacja zajmująca się standaryzacją formatu DVD - zgodziła się na umieszczanie logo o nazwie "DVD Download/DL" na produktach korzystających z technologii DVD. Nowy znaczek powstał z inicjatywy japońskiej Toshiby. Co kryje się za dopiero co zatwierdzonym logo?

Toshiba, która przegrała wojnę HD z napędem Blu-ray, nie daje za wygraną. Zamiast rozpocząć produkcję odtwarzaczy wykorzystujących błękitny laser, japoński gigant po raz kolejny postanowił iść własną drogą. Na miejsce filmów w wersji HD DVD, klienci będą mieli szansę na obejrzenie filmu nagranego na DVD w większej rozdzielczości - pisze serwis TG Daily.

Reklama

Termin "DVD Download/DL" nie pojawił się jednak przez przypadek, prawdopodobnie, aby rozkoszować się lepszą rozdzielczością, trzeba będzie skorzystać z internetu. Jak dokładnie będzie to działać? Tego Toshiba jeszcze nie ogłosiła.

Zapewne nie obędzie się bez stosownego procesora, który ma kodować obraz do wersji HD. Raczej trudno liczyć na standard 720p, zatem pozostaje pytanie - w jak dużym stopniu będzie to sygnał wysokiej rozdzielczości?

ŁK

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy