Filmy 3D na zawołanie

Firma Sonic, zajmująca się dostarczaniem filmów w cyfrowej wersji, rozpoczęła współpracę z kilkoma gigantami elektroniki. Cel? Dostarczyć do salonów filmy w wersji 3D.

Sonic Solutions wraz z Nvidią, Mitsubishi oraz Samsugiem przygotowują szereg formatów 3D przeznaczonych dla pecetów oraz odbiorników telewizyjnych wspierających obraz trójwymiarowy - czytamy w oficjalnej informacji prasowej Sonic.

Dostarczaniem filmów w odpowiednim formacie trójwymiarowym ma zająć się Sonic, natomiast klient będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu do prawidłowego odebrania sygnału 3D. Obecnie tylko niektóre monitory oraz nieliczne telewizory mogą pochwalić się taką technologią - a i w ich przypadku nie obędzie się bez specjalnych okularów. Zatem trójwymiarowa rewolucja w wydaniu Sonic jest dość symboliczna, ograniczając się jedynie do wąskiego grona odbiorców. Przynajmniej na razie.

Reklama

Sonic Solutions chciałoby, aby to format następnej generacji Blu-ray stał się nośnikiem dla kina 3D. Problem polega na tym, że organizacja odpowiedzialna za standaryzację formatu nadal nie doszła do porozumienia w temacie jednego formatu 3D, jaki miałby obowiązywać na świecie (lub w określonych regionach). Oznacza to, że filmy dostarczane Sonic Solutions tak naprawdę mogą być bezużyteczne za jakiś czas, kiedy wprowadzony zostanie oficjalny standard. Inny, niż ten autorstwa Sonic i jego partnerów.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy