Kinect - granie przy pomocy ruchu

Przedstawiony rok temu przez Microsoft Project Natal, system umożliwiający granie przy pomocy ruchu, będzie nosił nazwę Kinect. Pojawi się w sprzedaży na jesień.

Walka na miecze świetlne, spływ na tratwie, tańczenie i szereg dyscyplin sportowych - to tylko niektóre z rozrywek, jakie dostarczy nam Kinect. Czym ono będzie?

Trailer "Dance Central" - najlepszej gry dla Kinect

Reklama

To nic innego, jak dodatkowe urządzenie do konsoli Xbox 360, które umożliwia sczytywanie ruchu znajdujących się przed telewizorem osób. Jeśli np. zaczniemy biegać przed konsolą - cyfrowe postacie na ekranie również będą biegły. Dzięki Kinect zamiast joypada będziemy mogli używać naszych rąk, zatem zabawa z konsolą zacznie przypominać trochę film "Raport Mniejszości".

Kinect produkcji Microsoftu nie będzie niczym innym, jak konkurencją dla konsoli Nintendo Wii, która umożliwia granie przy pomocy padów naśladujących nasze ruchy. Co ważne, Sony przygotowuje rozwiązanie podobne do Kinect oraz konsoli Wii - PlayStation Move.

Wiadomo już także, że Microsoft zaprezentuje nową wersję konsoli Xbox 360. Podobnie jak w przypadku PlayStation 3, będzie to smuklejszy, lżejszy i bardziej nowoczesny pod kątem desingu model.

Dodajmy, że Kinect tak naprawdę nie jest niczym nowym. Kilka lat temu sony wykorzystało kamerkę o nazwie EyeToy do stworzenie dla konsoli PlayStation 2 kilku gier tanecznych oraz sportowych. Zasada działania EyeToy była podobna do Kinect. Oczywiście wynalazek Microsoft ma być o wiele bardziej zaawansowany technologicznie.

Materiał wideo pokazujący Kinect w akcji:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy