Kto nie może oglądać 3D

W instrukcji obsługi telewizorów 3D firmy Samsung można znaleźć szereg ostrzeżeń - jak się okazuje, sporo osób nie może, albo przynajmniej nie powinno, oglądać telewizji 3D.

Jak wspominaliśmy już wcześniej, Samsung ocenił, że jego telewizory 3D nie nadają się dla dzieci poniżej 6. roku życia. Jak jednak napisał amerykański serwis internetowy Kotaku, cytując instrukcję obsługi telewizorów Samsunga, małe dzieci nie są jedyną grupą, która musi uważać oglądając telewizory 3D.

Jak się okazuje, dzieci powyżej szóstego roku życia oraz nastolatki powinny oglądać filmy i grać w gry 3D będąc pod opieką osób trzecich, ponieważ "mogą być bardziej podatne na reakcje zdrowotne spowodowane przez oglądanie 3D".

Z 3D nie powinni natomiast korzystać seniorzy mający problemy ze zdrowiem, kobiety w ciąży, a także osoby... pod wpływem alkoholu. Nie podano dokładnych procentów.

Aby uniknąć ewentualnych procesów (w końcu mówimy o USA), Samsung profilaktycznie wymienia także w wszystkie potencjalne zagrożenia towarzyszące domowej rozrywce 3D. Jest tego dużo - uczucie dezorientacji, zawroty głowy, zmęczenie oczu i problemy z odpowiednią postawą (sic!). Samsung zaleca, że jeśli użytkownicy telewizorów napotkają na tego typu problemy - powinni natychmiast przestać zdjąć okulary. Zalecane są także regularne przerwy w korzystaniu z materiałów 3D.

Reklama

Tak naprawdę producenci telewizorów nie wiedzą, czy domowa wersja steroskopowej rozrywki jest szkodliwa dla widzów - pierwsze tygodnie powinny pokazać, jakie "skutki uboczne" może wywołać domowa rozrywka 3D. Pierwsze telewizory 3D Samsunga trafiły do Polski w tym miesiącu.

ŁK

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy