LCD prosto z Czech

Foxconn Electronics jest w trakcie poszukiwań miejsca na założenie nowej fabryki zajmującej się produkcją matryc LCD. Firma zaszła aż do Czech, gdzie planuje zainwestować od 70 do 100 milionów dolarów i zatrudnić aż 5 tysięcy ludzi.

Sprawę potwierdził sam prezes firmy, Jim Chang. Podjęto już pierwsze kroki w celu wybudowania fabryki, przeniesiono rzeszę pracowników z chińskiej miejscowości Shenzen do Czech, by wspomogli przedsięwzięcie.

Początkowe plany zakładają produkcję jedynie paneli LCD, jednak w późniejszym czasie może zostać dodana produkcja telewizorów LCD.

Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy, za fabrykę odpowiedzialna będzie firma Innolux Display, która jest podległa firmie-matce, czyli Foxconn. Innolux rozważa również fabryki w innych lokalizacjach - w Rosji, Indiach oraz Wietnamie i to już w 2008 roku.

Reklama

Czechy cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów, głównie za sprawą 10-letniego okresu wolnego od podatku dla zagranicznych firm, które zainwestują w kraju ponad 100 milionów dolarów.

PCArena.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama