LED - nowy gatunek telewizorów

Samsung wprowadza alternatywę dla telewizorów LCD oraz plazm - odbiorniki wykorzystujące podświetlanie diodowe. Telewizory LED trafią do naszego kraju w kwietniu.

- Samsung w tym roku skupi się na nowej kategorii telewizorów - LED TV. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej, jesteśmy gotowi przyciągnąć nowych klientów jakością, dobrą ceną i innowacjami - powiedział podczas Europejskiego Forum Samsunga w Wiedniu Yankyu Kim, wiceprezes dywizji Samsunga odpowiedzialnej za telewizory. Na polski rynek trafi sześć modeli telewizorów podświetlanych diodami LED z trzech serii.

Dioda w tle

Nowe serie LED-ów obejmują rodzinę 8000, 7000 oraz 6000 i jak wspomnieliśmy - wykorzystują one podświetlenie ekranu diodami LED, a nie tradycyjnymi lampami CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamps). Każda z trzech serii telewizorów Samsung LED TV, która trafi do Polski może pochwalić się wysokim współczynnikiem kontrastu dynamicznego, przekraczającego poziom 1 000 000:1. W porównaniu z lampami CCFL, czyli tradycyjnym źródłem podświetlenia, diody LED sprawiają, że wyświetlana na ekranie czern jest znacznie bardziej głęboka i intensywna. Biel również jest jaśniejsza i bardziej wyrazista, a wszystkie pozostałe kolory żywsze. Diody LED w telewizorach Samsunga umieszczono dookoła ekranu.

Reklama

Dodatkowo, nowe LED TV korzystają z szeregu technologii, które pozwalają eliminować nieostrości i drgania obrazu przy wyświetlaniu dynamicznych scen. Mowa tutaj o technologii interpolacji kadru Motion Plus. Seria 8000 wykorzystuje również technologie 200Hz Motion Plus, która odświeża obraz z częstotliwością czterokrotnie wyższą niż w przypadku zwykłych telewizorów. Seria 7000 i 6000 oferuje technologie 100Hz Motion Plus.

Prawdziwa czerń

Dodatkowo wykorzystując złącze LAN lub bezprzewodowe połączenie Ethernet, w które wyposażono urządzenia z serii 8000 i 7000, możliwa będzie usługa "Internet@TV - Content Service" umożliwiająca korzystanie przy pomocy telewizora z zasobów portali takich jak YouTube. Samsung obecnie prowadzi rozmowy z narodowymi operatorami w celu dostarczenia klientom polskich serwisów.

Dzięki zastosowaniu diod telewizory będą nie tylko oferować lepszą jakość obrazu od standardowych LCD, ale ich głębokość obudowy zejdzie do poziomu poniżej 3 cm. LED oznacza także mniejsze zużycie energii. Wszystkie nowe LED-y mają wbudowany tuner DVB-T/C MPEG4 HDTV.

Michał Ways o telewizorach Samsung LED TV

LED TV do dobry wybór dla polskiego klienta, który bardzo uważnie podchodzi do zakupu nowego odbiornika - tłumaczył INTERIA.PL Michał Ways z polskiego oddziału Samsung Electronics. Jak prezentuje się LED TV w praktyce? Nie ma się co oszukiwać - różnica w jakości obrazu jest widoczna, szczególnie jeśli zaczniemy porównywać czerń - w tej materii LED nie ma sobie równych. Jednak za taką jakość trzeba będzie słono zapłacić. Czy warto? - LED to realna alternatywa dla telewizorów OLED (określanych jako "zabójca LCD" - przyp. red.) - podsumowuje Michał Ways.

Łukasz Kujawa, WiedeńCeny i konkretne modele

Telewizory LED

LE55A956 12 999 zł

LE46A956 8 999 zł

UE46B7000 8 499 zł

UE46B6000 7 999 zł

LE46A786 7 999 zł

LE40A786 5 499 zł

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy