Lepsze 3D - Toshiba 55ZL1

Toshiba zaprezentowała telewizor 55ZL1, który silnikowi CEVO-Engine pozwala m.in. na poprawę jakości sygnału 3D.

Oprócz zastosowania CEVO-Engine, model 55ZL1 wyposażony jest w szereg innowacyjnych rozwiązań. CEVO-Engine zapewnia obsługę matrycy o wysokiej jasności MEGA LED podświetlanej dotychczas niespotykaną ilością diod LED rozplanowanych w 512 segmentach, które mogą być indywidualnie wygaszane.

CEVO-Engine pozwala na uzyskanie lepszej jakości obrazu, w tym wysokiej jasności podczas oglądania filmów w trybie 3D. Aby zrekompensować spadek jasności obrazu wynikający ze stosowania okularów z aktywną przesłoną wymaganych do oglądania obrazu 3D, zastosowano funkcję Intelligent 3D. W momencie wykrycia sygnału 3D automatycznie optymalizowana jest jasność obrazu i reprodukcja kolorów. Jako, że cyfrowa telewizja daje sygnał 3D słabszej jakości (w trybie obraz obok obrazu wyświetlany w trybie pojedynczej klatki 1080p dla lewego i prawego oka), rozdzielczość i ostrość tak wyświetlanych obrazów 3D jest niższa niż np. filmów z dysków Blu-ray 3D. Wykorzystując zaawansowane algorytmy, 3D Resolution+ analizuje każdy z pojedynczych obrazów i pozwala uzyskać wyraźniejsze detale krawędzi oraz tekstur czyniąc to praktycznie w czasie rzeczywistym i wyświetlając telewizyjny sygnał 3D o jakości zbliżonej do Full HD z płyt Blu-ray 3D. Zastosowano także zaawansowaną konwersję 2D do 3D opracowaną w laboratoriach Toshiba. Przechwytywany obraz 2D poddany zostaje analizie pod względem kompozycji i ruchu, a następnie zachowując naturalność i szczegółowość, przetwarzany jest do postaci 3D. Aby poradzić sobie z obsługą zaawansowanych algorytmów CEVO-Engine posiada jednostkę obliczeniową o imponującej wydajności oddelegowaną wyłącznie na potrzeby konwersji obrazów 2D do 3D.

Reklama

Cena i dostępność

Model z 55ZL1 z ekranem o przekątnej 140cm/55'' pojawi się na rynku europejskim na początku 2011 roku w sugerowanej cenie detalicznej poniżej 5000 EUR.

Specyfikacja techniczna

- Pierwszy model z nowym silnikiem CEVO-Engine

- Panel Full HD 16:9 LCD z bezpośrednim podświetleniem LED, 1920 x 1080 pikseli

- Panel MEGA LED z 512 segmentami wygaszanymi strefowo

- Active Vision M400 HD (400Hz)

- 3D FULL HD

- Wbudowane mechanizmy wysokiej jakości konwersji 2D do 3D, Intelligent 3D, 3D Resolution+

- Kompatybilność z HbbTV

- Zintegrowany portal Toshiba Places

Rozmiar ekranu: 140cm (55")

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy