Reklama

LG: Telewizor OLED z rozdzielczością 4K

Sławny OLED 55 cali miał premierę już jakiś czas temu, choć do pojawienia się go na rynku minie jeszcze kilka tygodni. Tak naprawdę nie wiadomo, czy będzie to sukces, ale widać, że LG jest tego pewne.

Od razu zastrzegam, że informacja, którą podaję, pojawiła się na greckim portalu z nowinkami ze świata RTV. Czy jest prawdziwa, prawdopodobnie okaże się dopiero po oficjalnej informacji prasowej. Grecki portal twierdzi jednak, że to całkowicie potwierdzona i rzeczywista informacja. Otóż LG już w przyszłym roku planuje pokazać prototyp OLED-a o rozdzielczości 4K. Mają to być modele tylko o rozmiarach powyżej 47 cali.

Docelowo OLED 4K ma pojawić się na rynku dopiero w roku 2015. Kolejna, dość interesująca informacja rzekomo pochodząca z LG to ta, że już niedługo ceny OLED-ów mają być niższe, niż obecnie sprzedawanych LED.

To dość sporo rewelacji, które - moim zdaniem - wydają się trochę nieprawdopodobne. Zwłaszcza, że na rynku dopiero ma pojawić się pilotażowa seria 50 000 szt. osławionego 55EM960V. Snucie planów na tak odległą przyszłość chyba nie pasuje do tak poważnej firmy, jaką jest LG. Ale, jak to zwykle bywa w przypku plotek, czas zweryfikuje, co było prawdą, a co pustymi przechwałkami.

Reklama

Marcin Honkisz

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: telewizor | OLED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama