Mitsubishi skaluje obraz Full HD do 4k2k

Japoński gigant znany na naszym rynku głównie z samochodów z dużymi spojlerami ma szanse wnieść poważną innowację do świata telewizji wysokiej rozdzielczości. Po fiasku projektu o nazwie LaserVue przyszedł czas na nowe rozwiązanie.

Jest nim procesor skalujący obraz Full HD 1080p do magicznego 4k2k. Standard, o którym rozmawia się na razie tylko w kontekście prototypów, przewiduje wyświetlanie obrazu złożonego z około 4 000 pikseli w poziomie i 2 000 w pionie. Co istotne, zabieg ten można przeprowadzić na urządzeniach wyposażonych w HDMI zgodne ze specyfikacją 1.4, choć niestety nie ma mowy o podnoszeniu jakości obrazu z odtwarzaczy Blu-ray.

Nie da się ukryć, że osiągnięcie Mitsubishi to ogromny skok w przyszłość. Twórcy domowych ekranów z wielką ostrożnością podchodzą do testowania rozdzielczości wyższych, niż te powszechnie znane, ale z cała pewnością z czasem się to zmieni. Mimo, że może brzmieć to co najmniej bezsensownie, nowy procesor skalujący znajdzie się już w najbliższym czasie na wyposażeniu nowych telewizorów japońskiej marki. Czyżby były one już w 4k2k?

JakiTelewizor.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy