Możliwe problemy z odbiorem TV

W środę (25 sierpnia) telewizyjne platformy Cyfra+ oraz Cyfrowy Polsat, które współdzielą transpondery na satelitach Hot Bird, przeprowadzą zmianę jednego z parametrów transmisji satelitarnej. Konieczne będzie przeprogramowanie dekoderów.

Platformy Cyfra+ i Cyfrowy Polsat, które współdzielą transpondery na satelitach Hot Bird, 25 sierpnia 2010 roku o godzinie 5.30 rano planują zmianę jednego z parametrów transmisji satelitarnej - FEC (Forward Error Correction). Ma to na celu wykorzystanie nowych możliwości oferowanych przez satelity i podniesienie standardu usług platform cyfrowych Cyfra + oraz Cyfrowy Polsat. Zmiana będzie wiązać się z koniecznością przeprogramowania dekoderów obu platform cyfrowych.

Zmiana parametru FEC zapewni operatorom większą pojemność na satelitach, pozwoli na korzystanie w pełni z możliwości, jakie oferuje flota satelitów Hot Bird oraz na zwiększenie jakości lub udoskonalanie usług i serwisów dodanych.

Zmiana parametru FEC - w zależności od posiadanego przez abonenta dekodera - może spowodować zanik odbioru programów. Dotyczy to kanałów nadawanych za pośrednictwem transponderów Cyfry+ nr 110, 114, 15, Cyfrowego Polsatu - nr 74, 79 oraz - w ofercie Cyfry+ pakietu kanałów audio Music Choice. Dekodery wyposażone w funkcję "auto FEC" dokonają zmiany parametrów automatycznie, w sposób niezauważalny dla widzów (wszystkie nowe modele dekoderów Cyfrowego Polsatu oraz wszystkie modele Sagem, Strong oraz dekodery HD Cyfry+).

Reklama

Użytkownicy pozostałych modeli w razie zaniku obrazu, aby go przywrócić, będą jedynie musieli wprowadzić dekoder na kilka minut w tryb "standby" lub przeprogramować go zgodnie z instrukcją obsługi, np. poprzez włączenie funkcji wyszukiwania kanałów.

Media2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy