Multiroom w Cyfrze Plus

Multiroom (odbierania sygnału na dwóch telewizorach) wprowadziła do swojej oferty Cyfra+. Wiele wskazuje na to, że multiroom pojawi się także u pozostałych operatorów satelitarnych - w telewizji "n" oraz Cyfrowym Polsacie. Ceny usługi nie zawsze należą do atrakcyjnych.

Usługa Multiroom, która pozwala na oglądanie cyfrowej telewizji na dwóch telewizorach, do tej pory dostępna była głównie u operatorów kablowych (m.in. UPC Polska oraz Telefonia Dialog). - Multiroom to usługa skierowana do najbardziej wymagających klientów, którzy telewizję w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku chcą oglądać na dwóch odbiornikach w mieszkaniu, wybierając spośród opcji Multiroom, Multiroom z nagrywarka oraz Multiroom z nagrywarką i HD - mówi nam Patrycja Gołos, rzecznik prasowy UPC Polska .

Przedstawiciele UPC twierdzą, że usługa cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednak nie należy do najtańszych - 200 zł to koszt instalacji dodatkowego dekodera UPC, dodatkowy abonament miesięczny kształtuje się od 25 do 45 zł (w zależności od dekodera). Na szczęście klienci UPC mają możliwość jednoczesnego korzystania z telewizji analogowej bez dodatkowych opłat na dowolnej liczbie odbiorników w domu.

Reklama

Ofertę multiroom (2TV) posiada także Telefonia Dialog . W przypadku tego operatora klient nie musi uiszczać drugiej opłaty abonamentowej za usługi telewizyjne. Jedynym miesięcznym kosztem ponoszonym przez klienta jest opłata 10 zł brutto za dodatkowy dekoder.

W tym tygodniu multiroom wkracza na rynek satelitarny. Cyfra+ jest pierwszym operatorem satelitarnym w Polsce, który udostępnił tą usługą. Cena miesięczna wynosi 15 lub 35 zł (w zależności od abonenckiego stażu) i na razie ograniczona jest tylko do posiadaczy pakietów Prestiżowy+ oraz PrestiżowyHD+.

Wkrótce usługa może pojawić się także u pozostałych operatorów satelitarnych. W wypowiedzi dla Presserwisu przedstawiciele telewizji "n" pytani o nową usługę odsyłają na konferencję zaplanowanąna 2 września 2009 roku, na której mają zostać zaprezentowane nowości. Uruchomienie multiroomu oraz usługi VOD nie wyklucza także Cyfrowy Polsat , ale prawdopodobnie nie nastąpi to w tym roku.

Media2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy