Nagrywarka pod telewizor
Podczas odbywających się w Hanowerze targów CeBIT firma Hauppauge zaprezentowała swoją pierwszą nagrywarkę HD ze zintegrowanym enkoderem sprzętowym H.264.
Urządzenie może być podłączone do obsługującego standard HDTV odbiornika DVB przez analogowe złącze YUV, a do komputera za pośrednictwem interfejsu USB 2.0. Nagrywarka będąca de facto łącznikiem między odbiornikiem HDTV oraz komputerem konwertuje na postać cyfrową analogowe materiały wideo w czasie rzeczywistym z rozdzielczością HDTV na poziomie do 1080i (obrazy połówkowe z rozdzielczością 1920×1080 punktów ekranowych), a także przekazuje gotowy strumień danych H.264 do komputera. Według producenta w całym procesie używane są zarówno zmienne, jak i stałe wartości bitrate, zawierające się między 1 a 13,5 MB/s.
Aby w trakcie nagrywania zapewnić również jednoczesne odtwarzanie, sygnał wejściowy może być przechwytywany przez wejścia i wyjścia audio/wideo (włącznie z optycznym wyjściem S/PDIF). Sterowane czasowo nagrania mogą być tworzone za pomocą dostarczanego w zestawie Hauppauge IR Blastera, który za pośrednictwem podczerwieni przełącza podpięty do urządzenia odbiornik. Obok sterowników dla systemu Windows XP i Visty producent oferuje oprogramowanie do nagrywania Arcsoft TotalMediaExtreme oraz pakiet Arcsoft Mediaconverter.
Urządzenie odniosło spory sukces na rynku amerykańskim, ponieważ w USA większość programów HDTV jest zakodowana w formacie MPEG-2. W Europie może nie pójść tak łatwo: po pierwsze, najwięksi nadawcy HDTV i tak już wykorzystują H.264, a więc konwersja w odbiorniku, a następnie konwersja zwrotna w nagrywarce nie przyniosłaby żadnej poprawy jakości. Po drugie, na rynku są od pewnego czasu obsługujące HDTV odbiorniki DVB z interfejsem dla dysków twardych bądź też odbiorniki HDTV z interfejsem pozwalającym na bezpośrednie połączenie z pecetem. Akurat ta pierwsza grupa urządzeń, do której należą np. EZY-Box, Eycos S 80.12 HD oraz Kthreins UFS910, nie odbiega znacznie cenowo od kosztującej 199 euro nagrywarki Hauppauge - zwłaszcza że w jej wypadku należy dodać też koszty nabycia odbiornika HDTV.
Jeden z inżynierów z Hauppauge, zapytany o możliwość tworzenia kopii dysków HD przez podłączenie odtwarzacza HD do nagrywarki, potwierdził, że takowa istnieje, jednak sama firma nie chce promować tego sposobu wykorzystania jej produktu.