Napęd Blu-ray pod USB

Podczas targów Computex 2010 Plextor pochwalił się już swoją wizją kina domowego. Odtwarzacz multimedialny plus podłączany przez USB, zewnętrzny napęd Blu-ray. Ten drugi właśnie trafia do sprzedaży.

Napędu Plextor PX-B120U nie udało mi się znaleźć w Polskich czy w ogóle europejskich sklepach, ale w USA powinien już być na półkach. Jego cena to 99 dolarów czyli około 300 złotych. Szkoda, że w tej cenie nie pozwala ona nagrywanie niebieskich płyt. Niemniej można nim wypalać DVD i oczywiście odczytywać Blu-ray. Także 3D.

- PX-B120U jest znakomity do oglądania Blu-ray w drodze, ale sprawdza się też znakomicie jako stacjonarny odtwarzacz w domu - powiedziała Christine Hsing z Plextora. To znakomite, wszechstronne rozwiązanie dla każdego kto potrzebuje Blu-ray.

Reklama

Napęd jest w stanie podnieść jakość materiału w niższej rozdzielczości, więc rzeczywiście może nie być najgorszy jako stacjonarne rozwiązanie. Najciekawsze jest w nim jednak to, że można go podłączyć do komputera przez USB bez konieczności używania dodatkowego zasilania.

HDTVmania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy