Naziemna telewizja cyfrowa w Finlandii

DNA, największy operator telewizji kablowej w Finlandii wprowadzi telewizję HDTV do półtora miliona fińskich gospodarstw domowych w 2011 roku. Już pod koniec bieżącego roku standard ten będzie dostępny w największych miastach Finlandii.

Jeżeli telewizja wysokiej rozdzielczości (HDTV) wkroczy do salonów, z pewnością już w nich zostanie. Jest to oczywiste dla DNA, operatora telefonii komórkowej i największego w Finlandii operatora telewizji kablowej, który ma 43 proc. udziału w rynku. Obecnie firma ta postanowiła, że fińskie gospodarstwa domowe jako jedne z pierwszych na świecie będą mogły odbierać HDTV przez swoje dotychczasowe anteny telewizyjne. Dzięki podpisaniu nowej umowy z firmą Ericsson w 2011 r. HDTV będzie dostępna dla 60 proc. wszystkich fińskich gospodarstw domowych odbierających naziemną telewizję cyfrową.

Badanie na temat odbioru telewizji i wideo przeprowadzone w skali międzynarodowej przez Ericsson ConsumerLab wykazało, że wśród zalet telewizji, za które warto zapłacić, zdecydowanie najwyżej oceniana jest znakomita jakość. Jest ona także uważana za jedną z najważniejszych cech usług telewizyjnych.

- Nasze niedawne badanie wykazało, że znaczna większość ludności Finlandii (69 proc.) chce oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości, a w grupie wiekowej 15-19 lat odsetek ten jest jeszcze wyższy (89 proc,). Nie ulega wątpliwości że przyszłość należy do HDTV - powiedział Pekka Väisänen, wiceprezes działu obsługi konsumentów w firmie DNA,

Reklama

Firma Ericsson rozpocznie budowę naziemnej sieci HDTV. Oznacza to, że do końca 2011 r. 60 proc. fińskich gospodarstw domowych w obszarze sieci antenowej będzie miało dostęp do usług HDTV.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy