Nie będzie nowych paneli LCD?

Producenci monitorów LCD sceptycznie podchodzą do planów tworzenia paneli ciekłokrystalicznych o nowych wymiarach przekątnych. Jest to pierwsza tego typu odpowiedź na plany producentów paneli ciekłokrystalicznych, którzy zamierzają wkrótce wprowadzić nowe przekątne.

W zeszłym roku mogliśmy usłyszeć, iż na 2008 rok przewidywane jest rozpoczęcie produkcji paneli o przekątnych 15 cali (panorama), 15.6 cala (panorama), 18.4 cala (panorama), a także 21.6 cala (panorama), 26 cali oraz 28-cali. Możliwości producentów paneli są wprost ogromne, jednak zapał producentów monitorów jest już zdecydowanie mniejszy. Na ich szkodę działa bowiem nie tylko zaostrzająca się konkurencja na rynku monitorów LCD - jeszcze większe problemy pojawią się po wprowadzeniu nowych typów paneli.

Pierwsze propozycje związane z nowymi przekątnymi nie zostały zaakceptowane przez producentów. Są oni zdania, że nie wprowadzają one praktycznie nic nowego i nie zmieniają rozmiarów matrycy w takim stopniu, w jakim życzyłby sobie tego klient - nie ma zatem żadnych przesłanek, aby stosować nowe przekątne.

Reklama

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się na rynku urządzeń mobilnych, czyli głównie notebooków. Tutaj producenci już wyrazili swoje zainteresowanie 15.6-calowymi matrycami, które niebawem wejdą na rynek.

PCArena.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama