Niesprzyjające wiatry dla Google TV

Zaledwie kilka dni po debiucie pierwszych urządzeń Google TV amerykańskie stacje ABC, CBS i NBC zaczęły blokować usłudze Google'a możliwość pokazywania internetowych wersji ich programów

Już wcześniej przedstawiciele sieci telewizyjnych wyrażali obawy, że wartościowe materiały wideo mogą utonąć w zalewie publikowanych w sieci produkcji. Google TV pozwala przeszukiwać cały internet - a serwisy wideo stacji telewizyjnych to tylko jedna z wielu ofert. Nadawcy nie oferują własnych aplikacji do oglądania ich programów w TV, ale filmy dotychczas były osiągalne dzięki przeglądarce Google Chrome.

Wyszukiwarkowy koncern ubolewa z powodu decyzji sieci: - Google TV pozwala przeglądać wszystkie treści, które da się wywoływać za pomocą peceta albo komórki - oświadczyła rzeczniczka firmy cytowana przez dziennik "The Wall Street Journal". "Do właścicieli praw autorskich leży decyzja, czy chcą ograniczać kontakt ze swoimi serialami". Dotyczy to także popularnej platformy wideo Hulu. Według obu firm trwają rozmowy, w których efekcie na urządzeniach Google TV pojawi się przynajmniej płatna wersja serwisu Hulu.

Za konfliktem kryją się obawy o to, że Google wykorzysta cudze treści do realizowania własnego modelu biznesowego. Poza tym wyszukiwanie w Google TV może doprowadzić do sytuacji, w której na listach wyników pojawią się obok siebie legalne materiały wideo i ich pirackie odpowiedniki.

Reklama

HeiseOnline
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy