Reklama

Nowy iPod shuffle przemówił

Firma Apple "odświeżyła" najmniejszego iPoda. Najciekawszym rozwiązaniem zastosowanym w nowym iPod shuffle jest funkcja komunikatów głosowych. Odtwarzacz może do nas mówić w 14 językach.

Nowy iPod shuffle ma wymiary 45,2×17,5×7,8 mm (z klipsem), a więc jest o połowę mniejszy od poprzednika, ale za to dysponuje 4 GB pamięci. Konstruktorzy Apple nie zdecydowali się na umieszczenie w nim tak wyświetlacza, jak i modułu obsługi odtwarzacza.

Shuffle steruje się teraz za pomocą mikrokonsolki umocowanej na kablu słuchawkowym - co oczywiście uniemożliwia stosowanie innych słuchawek. Za pomocą przycisków można wydawać komendy takie jak play albo pause, regulować głośność, zmieniać listę odtwarzania albo zażądać nowej informacji głosowej od odtwarzacza.

Reklama

Aby użytkownik nie był zmuszony jedynie do korzystania z losowego trybu shuffle i mógł swobodnie poruszać się po kolekcji utworów, gadżet oferuje akustyczne informacje zwrotne: iPod shuffle za sprawą funkcji VoiceOver wymienia zarówno wykonawcę jaki i tytuł piosenki wraz z nazwą listy odtwarzania; przykłady dźwięków dla sympatycznych komunikatów głosowych można znaleźć na stronach Apple. Poza tym urządzenie potrafi formułować informacje o statusie takie jak stan naładowania baterii.

Ogółem shuffle "mówi" do użytkowników w 14 językach, w tym po polsku, angielsku, francusku, niemiecku i włosku. Urywki są najprawdopodobniej tworzone przez iTunes podczas synchronizacji i przenoszone na urządzenie. Jedno ładowanie ma wystarczyć na 10 godzin odtwarzania muzyki.

Aluminiowy iPod shuffle waży 10 gramów i - podobnie jak we wcześniejszych modelach - można go przypiąć do odzieży. Gadżet w kolorze czarnym lub srebrnym kosztuje 75 euro; w komplecie są słuchawki Apple Earphones i specjalny kabel USB.

HeiseOnline

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje