Olimpiada w rozdzielczości 7680 na 4320 pikseli

Japońska telewizja NHK planuje transmitować niektóre wydarzenia z igrzysk olimpijskich w Londynie w rozdzielczości 8K, czyli 7680 na 4320 pikseli. Gdzie będzie można obejrzeć taką transmisję?

Aby obejrzeć olimpiadę w rozdzielczości 8K nie trzeba będzie jechać do Japonii, jak się okazuje, wystarczy pojechać... do Londynu. Co prawda będąc na miejscu można spróbować zobaczyć igrzyska na żywo, ale jeśli komuś się nie uda - zostaje 8K.

Transmisja, z bezpłatnym wejściem, odbędzie się w trzech miejscach - BBC Radio Theatre, BBC Scotland ( w Glasgow) oraz National Media Musuem w Bradford. Nie mamy co liczyć na transmisję w technologii 8K z myślą dla naszego kraju.

Technologia 8K określana także jako Ultra High Definition Video (UHDV) to standard wyświetlania obrazu telewizyjnego opracowany przez telewizje publiczne Japonii (NHK), Wielkiej Brytanii (BBC) i Włoch (RAI). UHDTV daje obraz o rozdzielczości 16 razy większej niż obraz HD. 18 minut filmu zajmuje około 3,5 TB, a materiał ma być zapisywany na specjalnych dyskach holograficznych Holographic Versatile Disc.

Reklama

W Europie technologia Ultra High Definition Video ma zadebiutować w domach między 2015 a 2020 rokiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: olimpiadę | olimpiada | HDTV | Ultra High Definition Video | Ultra HD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy