Panasonic: Kamera 3D już w Polsce

Panasonic wprowadził do sprzedaży w Polsce pierwszą konsumencką kamerę 3D - HDC-SDT750, która umożliwia rejestrowanie trójwymiarowego obrazu przez podłączenie wymiennego konwertera 3D.

Nowa kamera Panasonica jest rozwinięciem wcześniejszych modeli modeli tego producenta i wyposażona została m.in. w system 3MOS z ulepszonymi technologiami redukcji szumu, nagrywanie w formacie 1080/50p, tryb iA (inteligentny automatyczny), nowy system HYBRID O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) oraz bogate możliwości sterowania ręcznego. Najbardziej rewolucyjną funkcją HDC-SDT750 jest jednak możliwość nagrywania filmów 3D przy pomocy specjalnego konwertera 3D.

W naturalnym widzeniu ludzie postrzegają nieco inny obraz prawym i lewym okiem. Różnicę tę określa się mianem rozbieżności wzrokowej. Mózg wykorzystuje rozbieżność wzrokową do interpretowania zależności przestrzennych. Jest ona tworzona sztucznie w przypadku obrazu 3D, aby wywołać wrażenie głębi i wielowymiarowości obiektów. Kamera STD750 jest sprzedawana wraz ze specjalnym obiektywem 3D, który jednocześnie rejestruje obraz dla lewego i prawego oka z wykorzystaniem dwóch soczewek. Lewy i prawy obraz (oba o rozdzielczości 960 x 1080 pikseli) są rejestrowane metodą side-by-side (jeden obok drugiego na jednej klatce).

Reklama

Sugerowana cena detaliczna modelu Panasonic HDC-SDT750 w Polsce to 5 999 złotych.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy