Reklama

Papież w HD, niedługo może w 3D

Sprzęt, jakim będzie teraz filmowany Benedykt XVI wspiera rozdzielczość Full HD i jest dostatecznie nowoczesny, by w przyszłości możliwa była aktualizacja do 3D.

- Obraz trójwymiarowy może być zrobiony w bardzo dyskretny, subtelny sposób. To nie to samo co film, który oglądamy w kinie przez okulary 3D - powiedział Gildas Pelliet, szef włoskiego oddziału Sony.

O trójwymiarowych produkcjach Watykanu póki co nic nie wiadomo. Ale wiemy, kto płaci za kamery i wóz transmisyjny. Sony dało na swój sprzęt zniżkę o wartości około miliona euro, organizacja Knights of Columbus przeznaczyła na ten cel kolejny milion, a resztę pokryła telewizja Centro Televisivo Vaticano.

Sprzęt HD ma być gotowy do akcji na tegoroczne święta. Ciężarówka transmisyjna może być też w przyszłości wykorzystywana do relacji z innych wydarzeń. Również poza Watykanem.

- Jeśli nie zachowamy odpowiedniej jakości obrazu, będziemy stali na jego drodze, a co za tym idzie - przesłania Papieża - powiedział Federico Lombardi, rzecznik prasowy Watykanu.

Reklama

http://hdtvmania.pl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama